Czech Republic

Unipetrolu klesly tržby o 35 procent, propadl se zároveň do provozní ztráty

Petrochemickému holdingu Unipetrol v letošním třetím čtvrtletí meziročně klesly tržby o 35 procent na 22,6 miliardy korun. Firma se propadla do provozní ztráty 0,6 miliardy korun, proti provoznímu zisku 2,5 miliardy korun ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů z páteční tiskové zprávy společnosti. Čísla za tři čtvrtletí roku dohromady firma neuvedla.

Objem zpracované ropy společností činil ve třetím čtvrtletí 1,914 milionu tun. V maloobchodním segmentu Unipetrol v Česku pod značkou Benzina provozoval ve třetím čtvrtletí letošního roku 416 čerpacích stanic. Tržní podíl z maloobchodního prodeje pohonných hmot v České republice má firma čtvrtinový, je dlouhodobým lídrem trhu.

Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů - zejména plastů a hnojiv. Od roku 2005 je Unipetrol součástí polské skupiny PKN Orlen, která je od předloňska jediným vlastníkem firmy.

Připravujeme podrobnosti.

Související

16. 9.

Rozhovor Petrochemická skupina Unipetrol dokončila několik let trvající stavbu polyetylenové jednotky v Litvínově. Vedení letos rozhodlo také o další...

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years