Czech Republic

Ukrajina, Vrbětice, Navalný. Budou jednat ministři

Ministři zahraničí členských států EU budou na on-line konferenci diskutovat o rostoucím napětí v některých otázkách kolem Ruska. Budou se zabývat zejména českým vyhoštěním ruských diplomatů kvůli údajnému zapojení ruské tajné služby do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích. Řešit se ale má i zostřování situace na hranicích Ukrajiny nebo zdravotní stav Alexeje Navalného.

Ukrajina, Vrbětice, Navalný. Budou jednat ministři
Foto: HZS Zlínského kraje
Popisek: Plameny a výbuchy zničily muniční sklad
reklama

„Vztahy mezi Evropskou unií a Ruskem se nezlepšují, napětí roste v několika oblastech,“ řekl vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell před neformální on-line konferencí ministrů zahraniční EU. „Na schůzi budeme řešit české vyhoštění ruských diplomatů, o čemž nás bude informovat náš český kolega,“ dodal Borell na adresu nového českého šéfa resortu zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD).

Anketa

Rusko vyhostilo 20 lidí z naší ambasády v Moskvě. Má ČR vyhostit další ruské diplomaty?

hlasovalo: 6882 lidí

Ministři se dále budou věnovat situaci na ukrajinských hranicích, kde Rusko postupně rozmísťuje svá vojska. „Je to velmi nebezpečná situace a vyzýváme Rusko, aby stáhlo své jednotky z ukrajinských hranic,“ zdůraznil Borell podle ruské zpravodajské agentury Tass s tím, že ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba bude sdílet názor Kyjeva na současnou situaci.

Borell se také zmínil o zdravotním stavu opozičního předáka Alexeje Navalného. „Včera jsme vydali prohlášení jménem 27 členských států a požádali ruské orgány o poskytnutí zdravotní péče, kterou Navalnyj potřebuje, protože jsou odpovědné za jeho bezpečnost,“ zmínil Borell další problém ve spojitosti s Ruskem.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…

Football news:

Guardiola's father: I do not rule out that Pep will return to Barca as a coach or adviser
Greenwood is playing his 100th game for Manchester United in 19 years, 217 days. This is a record for the English and the 3rd result in the history of the club
Eden Hazard: I'm sorry. I didn't want to offend the Real Madrid fans. I came here to win
Edouard Mendy was out of work 7 years ago, and now he has taken Chelsea to the Champions League final. When it was tight, a year of training for free
Koeman insists on signing Depay, the Barca management is not sure about the forward
Kroos told Mount I'm sleeping fine. Good luck in your first Champions League final
Mkhitaryan due to Mourinho may refuse to extend his contract with Roma