Czech Republic

Udavač! Železný z ČT nahlásil ,,prohřešek". Co z toho? Nebude rád

Moderátorovi ČT Jakubu Železnému vadí, že policista u soudu měl jako ochranu před koronavirem šátek s reklamním logem rumu Kapitán Morgan. A svou nelibost se rozhodl projevit na Twitteru. Nesetkal se s pozitivní odezvou. Legraci si z něj dělají už i samotní policisté.

Udavač! Železný z ČT nahlásil ,,prohřešek". Co z toho? Nebude rád
Foto: reproČT
Popisek: Jakub Železný - moderátor Události, komentáře
reklama

Moderátor ČT Jakub Železný už byl několikrát kritizován za svá prohlášení na sociálních médiích i v pořadech ČT, například že ze studia vyhodí kohokoliv, kdo se neuctivě vyjádří o Miladě Horákové, nebo že generál a československý prezident Ludvík Svoboda má „bůhvíproč“ po sobě pojmenované nábřeží.

Anketa

Chtěli byste na území ČR nastálo vojáky USA, jak si přeje Alexandr Vondra?

hlasovalo: 697 lidí

Tentokrát se Železný soustředil na Policii ČR. Její příslušníci většinou zachovávají větší opatrnost, a proto stále nosí roušky, alespoň v některých uzavřených prostorách, např. u soudu. Moderátor hned zpočátku uvedl, že kritizovat policii ho netěší. „Je ale vhodné, aby policista u soudu v kauze žhářství v Bohumíně měl na roušce reklamu soukromé firmy, navíc výrobce alkoholických nápojů?“ ptal se s odkazem na fotografii, na které má u soudu jeden z policistů kolem úst a nosu šátek, na němž je rozpoznatelný nápis „Morgan“ od rumu Kapitán Morgan. Železný poukazuje, že se Policie ČR většinou snaží nemít ani názvy autosalonů na držácích registračních značek aut, včetně civilních.

Moderátor se u otázky nesetkal s pozitivní odezvou. „A co ponožky, jaké by měl mít ponožky? Jakube, drž se svého kopyta, ani to není nic moc,“ doporučoval jeden z diskutujících, což byla ještě jedna ze slušnějších odpovědí.

„Udavač, navždy udavač,“ mínil Pavel Šifalda. „Vaše problémy by chtěl mít každý,“ ozýval se další komentátor. „Řešíte absolutní hovadinu, šéfe,“ mínil Marek Slavata. A na adresu Železného přišly i horší nadávky.

Ani Policie si zřejmě ze starostí moderátora ČT nedělala těžkou hlavu. „Děkujeme za postřeh a samozřejmě máte pravdu, vhodné to není. Policista byl poučen, kuklu zahodil a stokrát napsal, že už to nikdy neudělá,“ sdělil správce twitterového účtu policie Železnému ironicky, jaký byl policistův trest za pochybení.

Už vážněji se k jeho příspěvku vyjádřila Unie bezpečnostních složek, která vysvětlila, že držáky na registrační značky jsou majetkem Policie ČR, proto jsou bez reklam. „Až Policie ČR zabezpečí distribuci roušek, můžou být bez nápisů nebo s logem PČR. Policista použil svou soukromou, protože nebyl vybaven ‚svým‘ bezpečnostním sborem. Asi tak...“ shrnula unie krátce situaci.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: kas

Football news:

Neuer on winning the German super Cup: scoring 3 goals is always impossible. Fortunately, Kimmich scored
Vasin's agent that the ex-coach of Khimki Gunko refused the player: I don't know anything about it. Maybe he was offered a taxi driver
Shomurodov will sign a 4-year contract with Genoa. Medical check - up-on Friday
Vinicius was offside, but the ball was last touched by a Valladolid defender. Ex-referee Andujar Oliver on Real Madrid's goal
Muller is the most decorated German in history. Won the 27th trophy and overtook Schweinsteiger
Pep Guardiola: city are still far from their best form. We have dropped 10 players
Zidane on Jovic's future: anything can happen. I can't say anything until the window closes