Czech Republic

Turci sestřelili náš letoun, tvrdí Arménie. Ankara mlčí, Baku to popírá

Mluvèí arménského ministerstva obrany podle agentury Reuters uvedla, že letadlo SU-25 právì plnilo své úkoly, když jej turecká stíhaèka F-16 sestøelila. Turecko zatím incident nepotvrdilo. Jeho stroj nicménì údajnì vzlétl z ázerbájdžánské letecké základny v dopoledních hodinách.

Incident pøichází v kontextu nových støetù u hranic sporného území Náhorní Karabach mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Vláda druhé jmenované zemì tvrzení Arménie popírá.

Turecko dalo opakovanì najevo, že své ázerbájdžánské partnery podpoøí  „v takové formì, jakou budou sami chtít“. Rusko, které udržuje pøátelské vztahy s obìma zemìmi, v úterý vyzvalo Turky, aby pøispìli k opìtovnému nastolení míru v Náhorním Karabachu. Uvedla to agentura AFP. 

Boje mezi ázerbájdžánskými vojsky a arménskými separatisty si od nedìle vyžádaly už skoro stovku mrtvých. „Vyzýváme všechny zemì, zejména zemì partnerské, jako je Turecko, aby udìlaly vše možné pro ukonèení bojù a návratu k mírovému urovnání tohoto konfliktu,“ prohlásil mluvèí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.

Peskov podle agentury Interfax zdùraznil, že prohlášení o vojenské podpoøe jedné ze znepøátelených stran „jen pøilévají oleje do ohnì“. Moskva je „kategoricky proti tomu“.

Arménie obviòuje Turecko ze sestøelení jejího vojenského letounu:

Football news:

Adama Traore: I don't think speed is related to skin color
Riyad Marez: If I went to Marseille, they decided that I was not good enough
Defoe scored the 300th goal of his club career. It's been 20 years since his first ball
Gattuso on 2:1 with Benevento: Napoli played too predictable before the break
Adama Traore turned down NFL scouts as a child to become a football player
Zlatan called Khabib the best fighter regardless of weight
Lizarazu about Griezmann: He no longer knows how to play in a Barca shirt