Czech Republic

Tři zvířata v pražské zoo se nakazila koronavirem, průběh mají mírný

V pražské zoo mají koronavirus tři zvířata. Nakazil se gorilí samec Richard a dva lvi indičtí. U všech je průběh nemoci mírný, informuje server iDNES.cz.

Tři zvířata v pražské zoo se nakazila koronavirem, průběh mají mírný
Foto: Zoo Tábor
Popisek: lev
reklama

„Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu dnes ukázalo, že pozitivní jsou lvi indičtí Jamvan a Suchi a gorilí samec Richard. Jejich příznaky jsou zatím velmi mírné, projevují se u lvů rýmou, resp. pokašláváním, u Richarda nechutenstvím a únavou,“ oznámil ředitel zoo Miroslav Bobek.

Původní zdroj ZDE.

Zvířata se zřejmě i přes všechna dodržovaná opatření nakazila přenosem od svých chovatelů, jakou z variant koronaviru, zatím není jasné. Nyní budou zvířata zatím pod dohledem chovatelů a v případě potřeby jim bude poskytnuta podpůrná léčba.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: nab

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…

Football news:

Six English clubs - Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal and Tottenham - intend to return to the Association of European Clubs (ESA) after they decided to withdraw from the European Super League
Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)
Juventus is not giving up on the Super League. Roma demands that Juve, AC Milan and Inter withdraw from the project