Czech Republic

To vás napadlo, když lidi jedli na záchodě? Vláda povolila jíst v práci. Ale asi pozdě

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se dočkal na twitteru mnohých poznámek, a to poté, co vláda opět otevřela jídelny, které včera zavřela. Dnes už byl nařízen jen přísný režim sezení u stolů. „Co tak, pane dvojministře, nejdřív myslet a pak mluvit?“ okomentoval změnu mimo jiné jeden z diskutujících.

To vás napadlo, když lidi jedli na záchodě? Vláda povolila jíst v práci. Ale asi pozdě
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy
reklama

Anketa

hlasovalo: 5270 lidí

Vláda vzala zpět zákaz zaměstnaneckého stravování, oznámil dnes ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Místo něj nařídila přísný režim sezení u stolu s rozestupy nebo přepážkami.

„Jeden strávník u stolu, u dlouhého stolu rozestupy 2 m nebo mechanické přepážky, které brání šíření kapének. Právě jsme přijali na vládě nové usnesení, které upravuje přítomnost pracovníků v rámci zaměstnaneckého stravování,“ napsal na svůj twitter vicepremiér Karel Havlíček (ANO).

Jeden strávník u stolu, u dlouhého stolu rozestupy 2 m nebo mechanické přepážky, které brání šíření kapének. Právě jsme přijali na vládě nové usnesení, které upravuje přítomnost pracovníků v rámci zaměstnaneckého stravování.

— Karel Havlíček (@KarelHavlicek_) March 2, 2021

A právě za tuto změnu se Havlíček dočkal na twitteru mnohých reakcí. 

„To vás napadlo, až když dnes lidi jedli v šatně či na záchodě? Vy fakt řídíte stát systémem ‚pokus omyl‘? A používáte nějaká data pro plánování? Plánujete vůbec? Cituji vaše slova ‚Pojďme si to vyzkoušet, případně...‘,“ napsal například jeden z uživatelů.

„Super, takže nejdříve zakážete stravování ze dne na den, abyste pak během pár hodin přišli s další změnou, tak primitivní, že jste ji mohli mít vymyšlenou už měsíce. Co tak, pane dvojministře, nejdřív myslet a pak mluvit? A pak teprve něco schvalovat a zakazovat?“ píše další.

„Já nepoužívám sprosté výrazy rád... ale máte opravdu nějaké odborné podklady pro rozhodnutí, nebo si prostě sednete a řeknete si... tak čím nasereme národ dnes... Tohle a tisíc dalších zmatků je na okamžitý odchod. On vám to ve volbách národ sečte!!!“ zaznívá od dalšího rozčíleného pisatele.

„Loni jsme tu měli cirkus s tím, kdy můžou chodit nakupovat senioři, letos závodní jídelny. Prosím pro dobro nás všech, už se na to vykašlete!“ píše další.

„Přesně, většina provozů už na to měla systém, 2 lidi křížem u stolu + mezi nimi přepážka, v nemocnici např. jedla vždy 1/2 oddělení a pak střídačka... Pak jim do toho tahle nemehla zasáhnou a celé to podělají. ‚Dvakrát měř, jednou řež‘ asi nikdy neslyšeli. Banda amatérů,“ dodává další.

„Tvl, vy jste fakt spolek totálních tupců. Za tolik chyb, které vy jste už napáchali, by v každé normální firmě člověk letěl ne na hodinu, ale na minutu!!! Vy byste měli jít rovnou sedět, to vám není ani trochu hanba, kurva?!“ je ostřejší další pisatel.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: vef

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Marné, paní Fridrichová. ČT na vás nedá. Ze zákulisí: Smlouvy, které neznáte

Hospodaření ČT má stále své mouchy. Například že se neřídí zjištěními Nory Fridrichové a 168 hodin. …

Football news:

Tuchel about the Super League: I don't want to get involved in this, because my words may sound like an excuse
UEFA has approved a change in the format of the Champions League. The Europa League and the LK will also lose the group stage from 2024
Lineker on Super League: Klopp has always been a man of the people. I wonder what coaches like Jurgen and Pep will say
UEFA President: Super League is a greedy project that could kill football forever. But this will not happen
Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense