Czech Republic

To snad ne: Jiří Kajínek se zapojil do války o covid

Mezi nejslavnější aktivisty proti vládním opatřením se určitě řadí Jana Peterková, která proslula svým výrokem, že bude „lízat kliky na Bulovce“. V současné době bojuje proti povinnému očkování vznikající vakcínou. A k tomuto účelu zajela do Brna se setkat s Jiřím Kajínkem a vyzpovídat ho. Podle omilostněného vězně je na každém, jestli se chce nechat očkovat nebo ne. Ale sám je proti povinnému očkování a neozkoušenou vakcínu si nechat píchnout nehodlá. Došlo i na „čipování“ a otázku, jestli zamíří do politiky.

To snad ne: Jiří Kajínek se zapojil do války o covid
Foto: Repro Facebook
Popisek: Jiří Kajínek
reklama

Peterková pro začátek prohlásila, že Kajínek je v Brně oblíben, takže když si dali „konspirační“ schůzku u benzínky, na Kajínka už místní volali „Čau Karlos“. Pokud jde o to, co si Kajínek myslí o plošné vakcinaci, dle bývalého vězně je to jednoduché. „Já souhlasím s tím, že když někdo stojí o to, aby dostal vakcínu, tak je to jeho věc. Ale aby nařídil stát, že všichni povinně budou vakcinovaní, to je divný,“ řekl. O teoriích šířených na internetu se bavit nechtěl, o těch si podle něho každý musí rozhodnout sám vlastním rozumem. „Já osobně bych se nenechal očkovat z jednoho prostého důvodu. Protože ta vakcína bude šitá tak horkou jehlou, že nebude nikde zaručeno, že nebude mít žádné vedlejší následky, účinky. Nebude prostě prověřená,“ mínil.

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

hlasovalo: 5362 lidí

Vyjádřil se proti povinné vakcinaci, při které by pro ty, kdo ji odmítnou, platily postihy jako pokuta či by dokonce museli být v karanténě. „Snad by měl mít každý natolik svůj vlastní rozum a rozhodnout se, jestli ano nebo ne. Ale aby mi někdo nařídil, že mě očipuje, za chvíli, teď je to o vakcinaci, pak to bude o tom, že mě načipujou, jako proč bych si to měl nechávat líbit?“ Projevil důvěru v inteligenci a soudnost lidí, že se dokáží rozhodnout sami. Podle něho je velmi snadné lidi vystrašit a pak je díky tomu ovládat. Opět ale zdůraznil, že by nikomu nebránil, aby se očkovat nechal, ale sám chce vidět výsledky užití vakcíny. Když Peterková tvrdila, že je bojovník proti očkování, tak to Kajínek odmítl a řekl, že jen vyjádřil svůj názor.

Peterková se optala, zda by nechtěl působit v politice, například kandidovat na prezidenta, že by si ho tam jeho fanynky nepochybně přály. Ale bývalý vězeň to vyvracel, že by měl zástupy fanynek. Fandí mu a fotí se s ním spíše muži. Fámy o fanynkách, které mu nabízely sňatek prý rozšířil investigativní novinář Josef Klíma. „Pan Klíma trošku přehání a občas říká věci, které nejsou úplně pravda. Neříkám, že se to nestalo, ale není to vůbec masově rozšířené, to není pravda.“

Pokud jde o kandidaturu na nějakou politickou pozici, nabídky už údajně dostal. „Vždycky jsem říkal, to není můj cíl. Ale nikdy nevíme, co se stane,“ nechal pomyslná dvířka otevřená Jiří Kajínek.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: kas

Football news:

Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona