Czech Republic

To jste... Babiš spílal WHO, tvrdě

Začalo 75. zasedání Valného shromáždění OSN – kvůli pandemii koronaviru politici nejednají přímo v prostorách OSN v New Yorku, ale debatují spolu na dálku skrze videokonference. Úvodní projevy však mají často předtočené. I premiér Andrej Babiš (ANO) svůj projev připravil dopředu. Pandemie koronaviru podle něj ukázala, že systém spolupráce ve světě má mnoho slabin. OSN podle něj potřebuje reformu.

To jste... Babiš spílal WHO, tvrdě
Foto: reprofoto: FCB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

hlasovalo: 14927 lidí

Andrej Babiš ve svém projevu v OSN kritizoval jak samotnou organizaci, tak na ni napojenou Světovou zdravotnickou organizaci (WHO). Podle Babiše se ukázalo, že WHO pandemii nezvládá. Podle Babiše WHO vydala během pandemie řadu matoucích doporučení. Podle českého předsedy vlády je patrné, že světová spolupráce má své slabiny.

„Od (založení OSN) roku 1945 se svět změnil. Dnes čelíme mimořádné pandemické situaci, která se stala zátěžovým testem naší schopnosti koordinované, mnohostranné spolupráce... Neměli bychom předstírat, že všechno funguje dokonale. Globální systém má slabiny. Je jasné, že je nutná zásadní reforma. Proto vnímám stávající zdravotní krizi jako příležitost – příležitost prosadit ambiciózní reformy,“ prohlásil Babiš. Jeho slova přinesla ČTK.

Volal po větší spolupráci při vývoji vakcíny proti nemoci covid-19.

„Já sám jsem byl úspěšným podnikatelem a chápu obchodní příležitosti. Někdy ale obchodní pohled není ten nejdůležitější,“ zdůraznil.

EU by se podle něj měla stát lídrem ve vývoji nových technologií.

Babiš však nezůstal jen u Evropy a konstatoval, že svět nemůže řešit jen covid, ale měl by věnovat pozornost i nelegální migraci ve světě, situaci na Blízkém východě, situaci v Africe, ale i situaci v Bělorusku, kde lidé volají po odchodu tamního autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Článek obsahuje štítky

Babiš , ČTK , migrace , OSN , premiér , válka , WHO , Bělorusko , Blízký východ , uprchlíci , ANO , migranti , koronavirus

autor: mp

Football news:

The journalist apologized for statements to Fati: I wanted to extol the beauty of his movements
Khabib on meeting with Ronaldo: I was wondering how he keeps this fire going for 17 years. Motivation, discipline, as I understand it
Asensio on Real Madrid: One of the best squads in the world. Atletico and Sevilla can become our competitors in La Liga
Manchester United issued a warning to Greenwood due to his discipline problems. He was not in the squad for two games in a row
Raheem sterling: we Need to fight insults on the Internet. Do people want to change something?
Mourinho on Europa League: it's not fair that you get clubs from the Champions League in the play-offs
In real Life, they thought about changing the coach. Candidates - Pochettino and Raul (As)