Czech Republic

To bude řev: ČSSD bere peníze neziskovkám. A už se to nelíbí

Pravicová opozice označuje návrh rozpočtu na příští rok za pouhý „cár papíru“, který teď nemá cenu ani toho papíru, na kterém je vytištěn. Rozpočet totiž nezahrnuje snížení daní pro většinu zaměstnanců na 15 procent. Sociální demokraté, ač členové vlády, oznámili, že takovýto rozpočet nepodpoří. Místopředseda strany Roman Onderka teď ale otočil. A udeřil na neziskové organizace.

To bude řev: ČSSD bere peníze neziskovkám. A už se to nelíbí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Onderka
reklama

Sociální demokraté odmítali podpořit návrh rozpočtu na příští rok. Odmítli ho podpořit kvůli daňovým změnám, které obsahují i snížení daní pro většinu zaměstnanců na 15 procent. Podle předsedy strany Jana Hamáčka zatne dluhovou sekeru do rozpočtu příliš hluboko, o dalších 130 miliard. Daňové změny schválili ANO, ODS, SPD, Trikolóra a komunisté.

Podle Deníku N ale teď sociální demokraté otočili. Místopředseda strany Roman Onderka prohlásil, že ČSSD rozpočet podpoří, pokud ubudou peníze neziskovým organizacím. ČSSD se tak zařadila po bok Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury. Toto hnutí kritizuje tzv. politické neziskovky, mezi které řadí například Člověka v tísni. Žádná přesná definice politické neziskové organizace však neexistuje, Člověk v tísni pomáhá například i lidem v exekucích.

Onderka teď tvrdí, že ČSSD podpoří rozpočet, pokud peníze dostanou jen ty neziskové organizace, které pomáhají české společnosti v boji s koronavirem.

„Za současné krizové situace považujeme za nesprávné, aby stát tyto prostředky nesoustředil na největší hrozbu. Rozhodující část prostředků určených neziskovým organizacím by měla po dobu pandemie být dočasně přesměrována na podporu zdravotní péče a ohrožených skupin. Na boj s pandemií, na pomoc ekonomicky nejpostiženějším skupinám obyvatel (…) Na sport, kulturu, na podporu vědy,“ řekl na jednání Sněmovny Onderka.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČSSD , daně , ekonomika , KSČM , ODS , Onderka , rozpočet , neziskové organizace , SPD , ANO , Neziskovky , koronavirus , Deník N

autor: mp

Football news:

Zidane on the criticism: It doesn't matter if I'm tired or not. Not only does the coach work, there is a lot behind the club
Barcelona to challenge Messi's suspension for hitting Athletic player on the head
Wenger on Ozil at Fenerbahce: He needs a warm environment. He always chooses the right decision in the game, and this is brilliant
Til Schweiger's company made a sugar documentary about Schweinsteiger: not a single acute topic and no Lama at all
Zidane on Jovic: It's hard to play in Real life. There is a lot of competition here, but it's not the coach's fault
Messi suspended for 2 matches for hitting Athletic player on the head
Cesar Aspilicueta: We are Chelsea, the club always wants to fight for all the trophies