Czech Republic

Tito si zaslouží váš hlas! Hnutí oslovilo krátce před volbami početnou voličskou skupinu držitelů zbraní

Organizace LIGA LIBE, která prosazuje práva českých držitelů legálních zbraní, před senátními volbami zveřejnila, který z kandidátů je pro, nebo proti chystané novele zákona o zbraních. „Myslivci a střelci se postupně stávají velkou nejen občanskou a společenskou, ale i politickou silou. A je to dobře,“ hlásá hnutí na svém facebooku.

Tito si zaslouží váš hlas! Hnutí oslovilo krátce před volbami početnou voličskou skupinu držitelů zbraní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Revolver, ilustrační foto
reklama

Hnutí LIGA LIBE svým čtenářům radí, podle čeho mají volit v nastávajících senátních volbách. Princip je jednoduchý, mají volit podle toho, zda se dotyčný kandidát vyslovil pro, nebo proti novele zákona o zbraních. Pro návrh se vyslovil například senátor Václav Láska (Sen 21) nebo Ivo Valenta (Soukromníci). Proti se naopak postavil třeba Milan Štěch (ČSSD) nebo David Smoljak (STAN).

„Vlevo ti, co jsou PRO naši věc, tedy nás podporují (a zaslouží si rozhodně ve volbách nyní vracet naši podporu). A vpravo zase ti, co jsou PROTI naší věci a právu na obranu se zbraní slušných českých občanů (anebo se zdrželi, což je taková mazaná a alibistická finta a ve výsledku úplně totéž jako proti – což dotyční dobře věděli). Ti by zase měli pokud možno skončit v odpadkovém koši,“ píše se na facebooku hnutí.

„Vážení, právě myslivci a střelci se totiž postupně stávají velkou nejen občanskou a společenskou, ale i politickou silou. A je to dobře, neboť naši politici, senátory nevyjímaje, jsou námi voleným servisem. Měli by hájit práva a zájmy velkých skupin občanů, tedy i střelců a myslivců, kterých jsou po republice statisíce. A když nebude námi volený (a námi placený) servis dělat to, co sliboval před volbami, a nebudeme s ním spokojeni? Vyměníme ho! Jen čistá demokracie v praxi!“ burcuje dále hnutí LIGA LIBE.

Senátní volby jsou podle hnutí díky tradičně nízké volební účasti častokrát velmi těsné, proto je potřeba každý hlas. „Můžou to být právě hlasy myslivců a sportovních střelců, zkrátka majitelů zbrojních průkazů a jejich rodin ve volebních okrscích. S tím musejí politici čím dál tím více počítat, neb jsou tito stále více zmobilizovaní a vědí, že mohou špatným rozhodnutím politiků o mnoho přijít,“ vyzývá dále hnutí ve svém příspěvku a apeluje. „Pracujme proto na dané věci ještě dále. Boj o naše práva rozhodně nekončí,“ burcuje.

Senátní volby jsou pro přijetí novely důležité z toho důvodu, že ačkoliv byl dodatek novely již schválen v Poslanecké sněmovně, musí se vrátit do Senátu, kde pro něj budou muset hlasovat nutné tři pětiny přítomných senátorů. „A to nebude lehké. Proto každý, kdo se nyní v senátních volbách dostane do senátorské židle a bude pro naši věc (anebo ti, co jsou PROTI, zmizí v propadlišti dějin), bude úžasným počinem, co zvýší rapidně šance na naše vítězství,“ dodává hnutí bojovně.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: jma

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…

Football news:

Adama Traore: I don't think speed is related to skin color
Riyad Marez: If I went to Marseille, they decided that I was not good enough
Defoe scored the 300th goal of his club career. It's been 20 years since his first ball
Gattuso on 2:1 with Benevento: Napoli played too predictable before the break
Adama Traore turned down NFL scouts as a child to become a football player
Zlatan called Khabib the best fighter regardless of weight
Lizarazu about Griezmann: He no longer knows how to play in a Barca shirt