Czech Republic

Televize našla novou hvězdu v bílém. Kritika vlády i Agrofertu. Náhodou taky kandidáta TOPky do Sněmovny

Martin Straka je člen TOP 09 a kandidát za koalici SPOLU v nadcházejících volbách do Sněmovny. Více se o něm v současné době hovoří jako o primáři interního oddělení Nemocnice Sokolov. Ten, který řekl, že v sokolovské nemocnici je situace kritická, chybějí lůžka a pacienty je nutné selektovat. To Straka prohlásil v České televizi, kde situaci v nemocnici označil za katastrofickou až apokalyptickou.

Televize našla novou hvězdu v bílém. Kritika vlády i Agrofertu. Náhodou taky kandidáta TOPky do Sněmovny
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Sokolovský lékař Martin Straka
reklama

Anketa

hlasovalo: 6622 lidí

Teď se vraťme o pár měsíců zpět, konkrétně do 27. října minulého roku, kdy na webových stránkách TOP 09 Straka prohlásil, že situaci sice zvládnou, ale na úkor zdravotníků.

Covidová nákaza podle něj bohužel není léčebně příliš ovlivnitelná, více má vliv statistika.

„Něco málo procent obětí si proto vyžádá. Postup české vlády však nebyl, zpětně viděno, během letní přípravy na druhou vlnu pandemie, dobrý. Byl neodůvodněně měkký a populistický. Nebyl založen na názorech expertů, ale zejména na náladě společnosti,“ uvedl Straka s tím, že osudovou chybou prý bylo nerespektování rad, které od expertů dostával premiér.

V té době byl proti zákazům návštěv v nemocnicích. Sice to prý lze epidemiologicky pochopit, ale je to necitlivé. „Když ta návštěva chrání sebe i okolí, tak je riziko přenosu malé,“ uvedl tehdy.

V době vydání rozhovoru pro TOP 09 čekal český zdravotnický systém test v podobě prudkého nárůstu nakažených. „Zvládnout to snad zvládneme, avšak na úkor omezení plánované péče a na úkor zdravotníků samotných,“ věřil tehdy primář Straka.

O několik měsíců později byl Straka hostem v DVTV. Zde byl již ostřejší.

„A jestli bouchne – a ono to bouchne, nevidím jiného scénáře, to, co se stalo u nás, tak bude strašně zle a pak ty JIPkové kapacity dojdou během pár dní, tomu scénáři se nevyhneme,“ hovořil k blížícímu se vyčerpání kapacit jednotek intenzivní péče.

Podle jeho slov se mělo i dřív řešit Německo. „Nikdo mi nevymluví, že zasáhla politika a hodně takové nedůstojné chování některých nejmenovaných politiků, že začali házet klacky pod nohy. Kdyby byl hejtman z hnutí ANO, tak se do Německa jelo dávno, to mi nikdo nevymluví," řekl Straka. Podle něj v Německu kapacity také nejsou, ale měli je dřív a měly se použít.

Straka už dříve přiznal, že v nemocnici dochází k selekci pacientů. "Selekce se dostává do nějaké fáze, kdy to danému zdravotníkovi není příjemné... Kdy má například jedno JIPkové lůžko, nikde jinde volné není, on má dva tři pacienty, kteří by si to zasloužili, a teď musí rozhodovat, který půjde na to JIPkové lůžko hned a dva dá na klasické oddělení, samozřejmě s plnou léčbou, ale s menším dohledem," popsal příklad situace.

Dne 23. února v Otázkách Václava Moravce hovořil, že je situace relativně stabilizovaná. „Nárůst záchranek a pacientů s covidovým zápalem plic nenarůstá, což je pro nás první optimistický signál.“

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tomáš A. Nový

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Televize našla novou hvězdu v bílém. Kritika vlády i Agrofertu. Náhodou taky kandidáta TOPky do Sněmovny

Televize našla novou hvězdu v bílém. Kritika vlády i Agrofertu. Náhodou taky kandidáta TOPky do Sněmovny

Martin Straka je člen TOP 09 a kandidát za koalici SPOLU v nadcházejících volbách do Sněmovny. Více …

  • Epidemiolog Maďar na CNN zkritizoval, co mohl. Teď ukážeme, jak mluvil o Češích v červnu 2020, kdy u toho Američané nesvítili
  • „Tohle máme hlídat? Tohle?! Žrádlo, svařák, vodka. Jeden Pražák za druhým.“ Policajti z hor poslali další do nebe volající fotky
  • Fakt to chcete vidět? Třináctiletá děcka v parku, zákaz vycházení. Tráva, alkohol. Důchodkyně na ně vlítla. Jedna ji pozvracela. Ona fotila a fotila
  • Blatný má těžké problémy uvnitř vlastního resortu. Bublaly, bublaly, až to prasklo a vyletělo. „Sice má velký uši, ale ho*no slyší…“ posmívají se mu

Football news:

Everton are set to sell Moise Keane for 50 million euros. PSG are working on a deal
Lineker on Barca's Cup win: Koeman did a great job in a difficult time for the club
Zidane about Real Madrid: These players have won a lot, but they want more
Sorokin that St. Petersburg may host additional Euro matches: There is nothing to say yet, there is no guarantee
Paul Pogba: Manchester United must win something. I don't like to play and not win
Coach Athletic Marcelino: Barcelona beat us in the Cup final because they were clearly better
Real Madrid: Congratulations to Barcelona and its fans on a well-deserved victory in the Spanish Cup