Tao Geoghegan Hart vyhrál poprvé Giro, Černý dojel v závěrečné časovce šestý

Britský cyklista Tao Geoghegan Hart vyhrál Giro d'Italia a poprvé v kariéře získal titul na některém ze závodů Grand Tour. Závěrečnou časovku ovládl jeho stájový kolega z týmu Ineos Ital Filippo Ganna, Hartovi stačilo v souboji o celkové prvenství s Australanem Jaiem Hindleym 13. místo. Josef Černý uzavřel vydařené vystoupení na Giru šestou příčkou.

Český cyklista potvrdil na trati 15,7 kilometru v Miláně časovkářské kvality. Vítěz páteční 19. etapy uzavřel Giro stejně, jak ho před třemi týdny zahájil. Šestý byl i v úvodní časovce v Palermu, před týdnem v druhé časovce vybojoval páté místo.

Italský mistr světa Ganna ovládl i třetí časovku letošního ročníku Gira, který byl kvůli koronaviru odložen z tradičního květnového termínu.

Připravujeme podrobnosti.

Dybala has not scored any points in this season's Serie A, he has played 6 matches
Giroud has 6 goals in his last 4 games. He has scored in his last 6 games in Chelsea's Premier League start
Solskjaer Pro 3:1 with West ham: Very happy with the game. Manchester United is getting more stable
Marcus Rashford: Manchester United will win more with more dry matches
Pirlo on 2:1 with Torino: after the break, we remembered that giving everything and sacrificing yourself is in the DNA of Juve
Juve have no defeats in the Serie A season: 5 wins, 5 draws
Ronaldo did not score in a Serie A match for the first time in the season. There were 8 goals in 5 games