Czech Republic

Ta restaurace, kde se sešli Prymula a Faltýnek... Babiš pronesl návrh, který provozovatele nepotěší

Premiér Andrej Babiš (ANO), jenž už předal návrh na odvolání ministra zdravotnictví Romana Prymuly prezidentu Miloši Zemanovi, v rozhovoru pro Právo, zveřejněném na Novinkách, označil schůzku šéfa resortu zdravotnictví a Jaroslava Faltýnka ve vyšehradské restauraci jako šokující. Není přijatelné, aby překračovali pravidla ti, kteří mají jít příkladem v jejich dodržování.

Ta restaurace, kde se sešli Prymula a Faltýnek... Babiš pronesl návrh, který provozovatele nepotěší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula a Andrej Babiš
reklama

Předseda vlády v pátek předal prezidentovi životopis nového kandidáta na post ministra zdravotnictví; jestli jej Zeman přijme, si jistý není. „Říkal mi, že výměna podle něj není úplně vhodná, ale že akceptuje moje rozhodnutí,“ citoval reakci hlavy státu. Navržený kandidát navštíví pana prezidenta v úterý, podle Babiše jde o kvalitního lékaře s bohatou manažerskou a mezinárodní zkušeností.

O koho přesně se jedná, odmítá nyní prozrazovat. „Nejde o epidemiologa, je známý hlavně v odborných kruzích, ale ne tolik na veřejnosti,“ nastínil.

Schůzka Prymuly s Faltýnkem v restauraci, která měla být podle vládních nařízení uzavřena, Babiše více než překvapila. „Samozřejmě mě to šokovalo, nechápu, jak je možné toto udělat. Musíme jít příkladem, a zejména ministr zdravotnictví, který opakovaně vyzýval lidi, aby dodržovali pravidla, a pak udělá toto?“ zopakoval premiér, že se jedná o velkou chybu.

„Takový přešlap bohužel nelze omluvit. A v každém případě ta restaurace porušila nařízení vlády, za což by měla být významně penalizována,“ myslí si. „Myslím si, že by se ministři neměli scházet mimo oficiální prostory, jako je kancelář či Sněmovna,“ doplnil s tím, že důvěra lidí se tím zbytečně podkopává.

S Prymulou by dál rád spolupracoval i v budoucnu. „Protože je odborník a epidemiolog,“ uzavřel Babiš s tím, že Faltýnek již podal rezignaci na post prvního místopředsedy hnutí, a pokud jde o post předsedy jejich poslaneckého klubu, o tom rozhodnou poslanci za ANO.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: nab

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…

Football news:

In honor of Maradona can rename the stadium of Napoli
The peak declined from knee surgery. He hopes to return in 4 months
The International Olympic Committee (IOC) and the Russian Olympic Committee (ROC) expressed their condolences over the passing of Argentine football player Diego Maradona
The Ceferin, founder of Maradona: He had genius and charisma. One of the greatest icons of world football
Nepomnyashchy recalls how he beat Maradona at the world Cup: asked him to foul, shook hands after the match, and now compared with Yesenin
Maradona died of cardiac arrest when he was 60. In Argentina, three days of mourning, the Champions League match will begin with a minute of silence
History Of The Hand Of God. The great trick that Maradona would no doubt do again