Czech Republic

Svět obletělo video z psí záchrany. Bulteriérka vytáhla topícího se kamaráda

Stafordšírská bulteriérka Jessie prokázala odvahu, když svému čtyřnohému příteli Chuckymu zachránila život. Ten omylem spadl do bazénu, topil se a nemohl se dostat ven. Jessie k bazénu přiběhla a nejdříve se snažila štěkáním přivolat pomoc. Poté ale po velkém úsilí Chuckyho z bazénu vytáhla. Záběry z psí záchrany zaznamenaly venkovní kamery.

Když se sedmiletá Jessie snažila Chuckyho vytáhnout, několikrát jí kvůli mokré srsti vypadl zpátky do bazénu. Jessie se ale nevzdávala a po půlhodině se jí podařilo třináctiletého psíka rasy pomeranian vytáhnout. Hned poté začala znaveného Chuckyho vítat, radostně kolem něj běhala a dovedla ho zpátky do domu. Malému psíkovi se díky pohotové záchraně nic nestalo.

Majitelé psů se divili, co v bazénu oba mazlíčci prováděli, když přiběhli celí mokří. Podívali se proto na záznam z venkovní kamery a nestačili se divit. "Trhalo nám to srdce, když jsme se na záběry dívali. Ještě dnes máme problém je znovu vidět, protože jen myslíme na to, co se mohlo stát, kdyby tam Jessie nebyla," uvedl majitel psů Byron Thanarayen z města Boksburg v Jihoafrické republice.

Thanarayen také dodal, že si Jessie pořídili z útulku potom, co ji dva předešlí majitelé vrátili zpátky kvůli nezvladatelnému chování a nesnášenlivosti s ostatními zvířaty. "U nás se ale s našimi dalšími dvěma psy hned skamarádila," uvedl Thanarayen. "Jsem na ni velmi pyšný. Je z naší smečky nejmladší," dodal.

Football news:

Father Courtois about Hazard laughing with Chelsea players: Unwise and unprofessional
Neymar about relegation from the Champions League: PSG did everything they could. I am sad, but I am proud of the team
Guardiola's father: I do not rule out that Pep will return to Barca as a coach or adviser
Greenwood is playing his 100th game for Manchester United in 19 years, 217 days. This is a record for the English and the 3rd result in the history of the club
Eden Hazard: I'm sorry. I didn't want to offend the Real Madrid fans. I came here to win
Edouard Mendy was out of work 7 years ago, and now he has taken Chelsea to the Champions League final. When it was tight, a year of training for free
Koeman insists on signing Depay, the Barca management is not sure about the forward