Stronati v závěru z penalty zachránil Ostravě remízu s Teplicemi

Ostrava - Fotbalisté Teplic remizovali v 21. kole první ligy v Ostravě 1:1 a ani v sedmém utkání jarní části nejvyšší soutěže nezvítězili. Na Baníku po gólu Pavla Moulise z 69. minuty vedli, ale tři minuty před koncem srovnal z penalty Patrizio Stronati. Ostrava ztratila body počtvrté z posledních pěti kol a v neúplné tabulce je devátá. Teplice stejně jako minule se Slavií remizovaly 1:1 a zůstaly čtrnácté.

Baník začal aktivně a už na konci první pětiminutovky mohl vést. To by však evidentně trochu zaskočený Zajíc po přesném Fillově centru ze strany z malého vápna nesměl přestřelit.

Hra se pak srovnala opticky i na šance poté, co se ve 21. minutě po teplickém brejku dostal za obranu Moulis. Obešel i Laštůvku, ale zakončení do prázdné branky mu čistým skluzem zmařil Fillo.

Po zajímavé dvacetiminutovce se utkání změnilo spíše v boj, v němž příliš místa pro fotbal nebylo. Jednu z mála možností měli Ostravané zásluhou přesného centru Buchty z pravé strany, ale Zajíc ani ve druhé situaci nedokázal hlavou míč umístit mezi tyče.

Se zhoršujícím se terénem byl neurovnaný charakter zápasu ještě výraznější. Vzruch do zápasu vnášely téměř výhradně jen standardní situace a nákopy do vápna. Po jednom z nich v 63. minutě ukázal sudí Ginzel po srážce několika hráčů v teplickém vápně na penaltový bod, ale po poradě s videorozhodčím pokutový kop pro Ostravu odvolal.

Chvíli nato udeřili Severočeši. Ostravský Jánoš v 69. minutě zariskoval v rozehrávce, kterou mu hosté vystihli a po Marešově rychlé kolmici za obranu Moulis levačkou jistě obstřelil Laštůvku.

Teprve poté se Ostrava probrala a Zajíc mohl rychle vyrovnat. Sám před brankářem ale Čtvrtečku neprostřelil a Juroškovu dorážku před čarou vyhlavičkoval Vondrášek.

Z územní převahy v závěru rezultoval další sporný moment v hostujícím vápně. Zákrok Maceje na Jurošku tentokrát sudí po poradě s videorozhodčím a přezkoumání situace u monitoru posoudil jako faul a Stronati v 87. minutě levačkou bezpečně zavěsil.

Baník v nastavení ještě mohutně tlačil a zahnal soupeře až do šestnáctky, ale na remíze se už nic nezměnilo. Tepličtí bodovali s Ostravou v lize počtvrté za sebou.

Branky: 87. Stronati z pen. - 69. Moulis. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Dohnálek - Petřík (video). ŽK: T. Kučera, Mazuch, Fortelný, Moulis (všichni Teplice). Bez diváků.

Sestavy:

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Svozil, Stronati, Ndefe (80. Pokorný) - Buchta (38. Sor), Jánoš, Tetour, Holzer (46. Juroška) - Šašinka (80. Mena), Zajíc. Trenér: Kozel.

Teplice: Čtvrtečka - Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý - Jukl, Fortelný (78. Knapík) - Macej (90. Hyčka), T. Kučera (88. Trubač), Moulis (78. Radosta) - Mareš. Trenér: R. Kučera.

fotbal Teplice Ostrava 1. liga 21. kolo

The start of the Super League is scheduled for August. 20 clubs, matches in the middle of the week, clubs will be able to play in the national championships
Agnelli resigns as head of the Association of European Clubs. The participants of the Super League scored for an emergency meeting-they supported UEFA
Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies
Thibaut Courtois: Getafe have a tough field. There are so many injuries in Real Madrid that it is difficult to rotate
Zidane on Diaz's offside: I don't need to say anything. The referees must decide whether there was an offside or not
Marcelo on La Liga: Real Madrid is trying to win all the tournaments. We didn't have much time to rest
Manchester United and Liverpool are fleeing to a place where they can't fly out. Gary Neville attacks Super League gracefully