Czech Republic

Střední cesta. Ani hysterie, ani ztráta respektu. Šéf Motola doporučil přístup ke koronaviru

Šéf Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík se v Rozstřelu serveru iDNES.cz rozhovořil o koronaviru. Lidé, kteří se před nákazou covidem-19 chránili nejvíce, to podle něj odnesli jako první. Ludvík je optimistou – italského scénáře se neobává. Nemocnice v Motole je podle něj schopná nával pacientů ustát.

Střední cesta. Ani hysterie, ani ztráta respektu. Šéf Motola doporučil přístup ke koronaviru
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Miloslav Ludvík na sjezdu ČSSD.
reklama

Koronavirus je podle Ludvíka zapotřebí brát s nadhledem a nebát se ho. Zároveň je však nutné před ním neztrácet respekt. „Ve zdravém těle zdravý duch. Lidé, kteří žijí normálně, kteří nepodléhají hysterii, na tom bývají nejlépe,“ poznamenal Ludvík s tím, že vše lépe zvládají dobře naladění jedinci. „Ti, kteří se snažili před epidemií nejvíce ochránit, se nakonec nakazili jako první,“ dodal s nadsázkou.

Ludvík je rád, že na postu ministra zdravotnictví Roman Prymula vystřídal Adama Vojtěcha (ANO). Podle něj je Prymula muž na správném místě. „Lidská chemie tu bude fungovat lépe. S Adamem Vojtěchem jsme na tom byli věkově poměrně rozdílně,“ sdělil Ludvík. Prymula se podle něj nebojí realistických rozhodnutí a umí říct, jak se věci mají. Ludvík neopomněl v rozhovoru zdůraznit ani to, že křivku je nutné zploštit, aby nedošlo k zahlcení nemocnic. 

Zároveň však ubezpečil, že italský scénář, jaký byl k vidění na jaře, nehrozí. „Italské zdravotnictví je extrémně regionální. A to jsou nemocnice na úrovni našich krajských. A oni tam navezli lidi, kteří nemocniční péči třeba vůbec nepotřebovali,“ dodal k situaci Ludvík. U něj v nemocnici je pak nejmladším pacientem s koronavirem novorozenec, nejstarší pak pacientka ročník narození 1927. 

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: vef

Football news:

In 2010, Pirlo negotiated with Barca. The main playmaker of the generation was ready to go to Pep even in the rotation
Chugainov about Loko in the Champions League: there are Chances to get out of the group. The team looks confident and worthy
Bayern and Alaba failed to agree a new contract for the third time
Atalanta and Ajax showed smart football: a lot of traps and subtle changes on the move
Vadim Evseev: I liked the locomotive for its boldness. Not afraid to play football, well done
Barcelona may sign PSV forward malen if the deal for Depay fails
Pickford hired bodyguards because of fan threats after van Dijk's injury