Czech Republic

Stáj formule 1 Racing Point dostala důtku za pozdní nahlášení nákazy

Stroll pøed dvìma týdny nestartoval kvùli nemoci ve Velké cenì Eifelu. Teprve v tomto týdnu ale tøiatøicetiletý Kanaïan oznámil prostøednictvím sociálních sítí, že prodìlal nákazu covidem-19. Stroll ve støedu popsal, že na Nürburgring dorazil po negativních pøedzávodních testech, ale v sobotu už se necítil dobøe a pøi vyšetøení po návratu domù do Švýcarska odevzdal vzorek pozitivní na koronavirus.

V rozporu s protokolem, který naøizuje oznámit takovou vìc bez prodlení, zveøejnil pøípad až po domácí karanténì a pondìlním negativním testu. Stroll konstatoval, že mìl jen mírné pøíznaky a nyní se cítí zdráv natolik, že mùže absolvovat víkendovou Velkou cenu Portugalska.

Šéf Racing Pointu Otmar Szafnauer dnes oznámil, že pozitivní test mìl i jezdcùv otec Lawrence Stroll. Oba se ale podle nìj nakazili nezávisle na sobì, protože nebyli v kontaktu.

Na Nürburgringu Strolla nahradil nìmecký pilot Nico Hülkenberg, který už pøedtím zaskoèil dvakrát v Silverstonu za druhého pilota Racing Pointu Mexièana Sergia Péreze, jenž rovnìž prodìlal covid. Preventivnì je Hülkenberg s týmem i v Portugalsku.

Football news:

Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation
Alaba's agent wants to start talks with Chelsea and PSG in January
Klopp on the Premier League calendar: No matter what I say, it won't help. Waste of time
Barcelona paid tribute to Maradona with a minute of silence before training
Benzema does not train in the General group and works indvidiualno