Czech Republic

Spojení Jíchy s Kielem drží, kouč šampionů se upsal do roku 2023

„Mám velkou radost z toho, že jsem dostal možnost pracovat s tímto týmem ještì o dvì sezony déle,“ øekl Jícha na pøedsezonní tiskové konferenci.

Nejlepší házenkáø svìta za rok 2010 dovedl svùj bývalý klub Kiel v první sezonì v roli hlavního kouèe k nìmeckému titulu. Roèník se sice kvùli koronavirové pandemii nedohrál, ale vedení bundesligy vyhlásilo Kiel mistrem. Osmatøicetiletý Jícha, jenž v letech 2008-2015 sbíral v dresu THW úspìchy i jako hráè, navíc získal ocenìní pro nejlepšího trenéra ligy.

O cílech pøed novou sezonou Jícha mluvit nechtìl. „To musejí øíct jiní. Já se nechci odchýlit od každodenní práce a o nìèem snít. Tuhle energii nechci promarnit,“ podotkl Jícha, mezi jehož svìøence bude i v pøíští sezonì patøit opora defenzivy èeské reprezentace Pavel Horák.

Kiel už rozehrál nový roèník Ligy mistrù a v sobotu ho èeká utkání o Superpohár proti týmu Flensburg-Handewitt. Bundesligu zahájí v nedìli 4. øíjna.

Vedle Jíchy budou od nové sezony v nìmecké lize pùsobit ještì další dva èeští trenéøi. Alois Mráz povede nováèka Coburg a reprezentaèní kouè Daniel Kubeš tým Nordhorn-Lingen.

Football news:

Pirlo is the 3rd coach in the history of Juve to win a debut away match in the Champions League, after Capello and Lippi
Georginho Wijnaldum: Pickford went for an idiotic tackle. In matches with Everton, this often happens
Cech is included in Chelsea's Premier League bid. He ended his career as a player in the summer of 2019
Chiellini is in 3rd place for Juventus in the Champions League. Only Buffon and Del Piero played more
Eric ten hag: Liverpool is the best team in the world. But the game with Aston Villa showed that they are not perfect
Wenger on Ozil: Creative players need to be Supported. Mesut - outstanding player, champion
Nyom wouldn't jump on Suarez or Ramos like he did on Fati. Ex-Alaves player ELA about Getafe defender