Součkův gól proti Manchesteru body nepřinesl, do čela se vyhoupla Chelsea

Tomáš Souèek se prosadil v závìru poloèasu po standardní situaci, ale ne hlavou. Centr z rohu Rice prodloužil na zadní tyè, kam èeskı záložník pøedem bìžel a z brankové èáry ho usmìrnil do sítì.  Byl to jeho druhı gól sezony.

Druhı poloèas však patøil soupeøi.

Trenér Ole Gunnar Solskjaer poslal do hry i ofenzivní opory Marcuse Rashforda a Bruna Fernandese a hosté zaèali na høišti dominovat.

V 65. minutì srovnal ze støední vzdálenosti Paul Pogba a o chvíli pozdìji otoèil skóre po prvním dotyku a pohotovém zakonèení Mason Greenwood. United se stali druhım tımem historie, kterı dal dva a více gólù v devíti venkovních utkáních v øadì.

Rashford poté trefil tyè a nakonec se pojistky doèkal v 78. minutì, kdy promìnil samostatnı únik. West Ham pøišel o tøízápasovou vítìznou šòùru.

Leeds šel do vedení po úspìšném brejku a zakonèení bıvalého hráèe Chelsea Patricka Bamforda. Sedmadvacetiletı útoèník dal v této sezonì osmı ligovı gól a dìlí se s Jamiem Vardym a Muhammadem Salahem o tøetí místo tabulky støelcù.

Chelsea ale srovnala po pohotové trefì Oliviera Girouda, kterı tak navázal na ètyøgólové pøedstavení ze zápasu Ligy mistrù proti Seville. Obrat dokonal po zmìnì stran Kurt Zouma a v závìru pøidal tøetí gól Christian Pulisic.

Favorizovanı Manchester City poprvé v sezonì vyhrál v Premier Podruhé za sebou, když si poradil s nováèkem Fulhamem 2:0.

O vítìzství rozhodli Raheem Sterling a Kevin De Bruyne už v prvním poloèase. Nejprve v páté minutì využil Sterling ke skórování kolmici belgického záložníka a o dvacet minut pozdìji sám De Bruyne promìnil penaltu po faulu na støelce úvodní branky.

Sterling vybojoval už 20. pokutovı kop, což je rekord Premier League.

Burnley poslal do vedení už ve tøetí minutì Robbie Brady, na konci první pùle ale vyrovnal Dominic Calvert-Lewin. Nejlepší støelec soutìže dal jedenáctı gól v sezonì, ve všech pøípadech se prosadil støelou uvnitø pokutového území. Tøinácté vzájemné utkání v rámci Premier League skonèilo poprvé remízou. Domácí útoèník Matìj Vydra strávil celı zápas na lavièce náhradníkù.

Everton vyhrál pouze jednou z posledních sedmi ligovıch duelù.

Na stadiony v Anglii se v omezeném režimu vrátili fanoušci, ne však všude.

Diváci v Premier League

Kam nesmí
Burnley, Leeds, Leicester, Manchester City, Manchester United, Newcastle, Sheffield United, Aston Villa, West Bromwich Albion, Wolverhampton

Kde jich mùže bıt 2 tisíce
Arsenal, Chelsea, Fulham, Tottenham, Crystal Palace, West Ham, Brighton, Southampton, Everton, Liverpool

Rozhoduje epidemická situace v konkrétních oblastech, která Anglii rozdìlila do tøí stupòù.

Ve druhém stupni je napøíklad Londın, jih zemì a severozápad s mìsty jako Liverpool.

Ve tøetím nejhorším stupni se nachází sever, severovıchod i centrální èást zemì.

Takže napøíklad na dnešní duely v Burnley a na Manchesteru City, kde hraje Fulham, bylo hledištì prázdné.

Ale na další dvì sobotní utkání West Hamu - Manchester United a Chelsea - Leeds byly dva tisíce divákù.

(38. Souèek - 65. Pogba, 68. Greenwood, 78. Rashford), (3. Brady - 45.+3 Calvert-Lewin), (5. Sterling, 26. De Bruyne z pen.), (27. Giroud, 61. Zouma, 90.+3 Pulisic - 4. Bamford).