Když se před dvanácti měsíci začala šířit nemoc covid-19, optimisté tvrdili, že i pandemie může být příležitostí, jak dělat věci jinak, lépe. Hodně se hovořilo o tom, že nákaza změní pracovní chování, a je pravda, že takto hromadný experiment s prací z domova neboli home officem nikdo v historii dosud nezkusil. Pandemie také výrazně napomohla digitalizaci školství. Obdobně se do on-line prostoru přesunuly obchody a představa, že si budeme kupovat oblečení na míru poté, co danému obchodu pošleme údaje o naší postavě, už vůbec nezní jako ze sci-fi. A s ohledem na ušetřený čas vůbec nemusí jít o katastrofu.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru