Do Česka přitekla z Německa milionová investice. Pražský softwarový a síťařský start-up IP Fabric získal od investorů tři a půl milionu eur (přibližně 95 milionů korun) na svůj další rozvoj. Mezi hlavní přispěvatele se v dalším investičním kole s názvem Series A zařadily dva fondy rizikového kapitálu – český Presto Ventures a především německé Senovo. Peníze chce firma využít na další obchodní expanzi, škálování globálního prodeje a rychlejší vývoj. I přes rozsáhlou investici si čeští zakladatelé podrží podílovou většinu.

IP Fabric vyvíjí software pro prediktivní analýzu a zabezpečení síťové infrastruktury. Monitoruje tak například rozsáhlé IP sítě nebo vytváří jejich virtuální kopie. Své služby a know-how se jim daří prodávat velkým korporacím jako francouzskému výrobci letadel Airbus, německé softwarové společnosti SAP či nejvyšší americké lize baseballu MLB.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru