Czech Republic

Sněmovní komise probere Zemanovy úkoly pro BIS

Praha - Sněmovní stálá komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS) dnes projedná úkoly, které kontrarozvědce uložil prezident Miloš Zeman. Podle Radiožurnálu Zeman žádá, aby mu zpravodajci dodali mimo jiné seznam ruských agentů v Česku a podrobnosti o jejich operacích. Věc ve středu projednával i bezpečnostní výbor Senátu.

Civilní kontrarozvědka má podle informací Radiožurnálu Zemanovi také doložit, jaké operace ruské zpravodajské služby v Česku podnikají nebo jací Češi s nimi spolupracují. Podle člena komise Marka Bendy (ODS) by se měli dnes poslanci zabývat například tím, jaké odpovědi BIS by byly v souladu s jejím posláním a cíli. Politici upozorňují, že kontrarozvědka musí chránit své zdroje a tzv. živé operace.

Senátní výbor se informaci o Zemanově žádosti věnoval v obecné rovině. Jeho předseda Pavel Fischer (nezávislý) uvedl, že si od premiéra Andreje Babiše (ANO) vyžádal dokument, který se Zemanových úkolů pro BIS týká. Babiš chtěl znát důvod. S dalším projednáním výbor počká na závěry sněmovní komise.

Rusko prezident sněmovna rozvědky BIS

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years