Czech Republic

Sněmovna by mohla pokračovat ve schvalování delší dovolené

Praha - Poslanci by dnes mohli pokračovat ve schvalování delší dovolené pro všechny zaměstnance, jak prosazuje KSČM. V závěrečném kole je také například zvýšení přídavků na děti zhruba o čtvrtinu. Odpoledne by měli poslanci zrychleně schvalovat prodloužení vyplácení příspěvku k nemocenské lidem v karanténě nebo v izolaci.

K prodloužení dovolené z nynějších nejméně čtyř na minimálně pět týdnů je svolaná mimořádná schůze. Kritici delší dovolené poukazují na dopady na zaměstnavatele, kteří se nyní navíc potýkají s koronavirovou krizí. Chtějí zamítnutí předlohy. Její zastánci argumentují tím, že státní zaměstnanci už pět týdnů volna mají. Ostatní pracovníky podle nich nynější úprava poškozuje.

Přídavky na děti navrhuje vláda ANO a ČSSD zvýšit o 26 procent. Není ale jisté, zda Sněmovna zároveň rozšíří okruh rodin, které by na ně měly nárok.

Příspěvek až 370 korun za den k nemocenské by měli lidé v karanténě nebo v izolaci dostávat podle novely do konce června. Za nynější situace by vyplácení skončilo s dubnem. Bonus k nemocenské má bránit propadu příjmů a motivovat tak lidi k tomu, aby zůstávali zejména s covidem-19 doma a hlásili své kontakty.

Sněmovna by také mohla hlasovat o vzniku vyšetřovací komise k loňské ekologické havárii na Bečvě. Na programu jsou odpoledne i předlohy ve druhém nebo v prvním čtení. Jde například o regulaci turistických ubytovacích služeb typu Airbnb.

sněmovna hospodářství schůze

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude