Czech Republic

Smutné loučení. Utřeli si s námi zadek, řekl Coufal a přestupuje do West Hamu

„Podìkoval jsem obrovskému bojovníkovi a srdcaøi Vladimírovi Coufalovi za jeho skvìlé pùsobení ve Slavii. Na základì uzavøené smlouvy pøestupuje do West Hamu United,“ oznámil Tvrdík na Twitteru nedlouho po závìreèném hvizdu odvety play off Champions League s Midtjyllandem (1:4).

Slavia za Coufala obdrží šest milionù eur (162 milionù korun), podmínkou k dotažení pøestupu je zdravotní prohlídka, kterou pravı bek podstoupí ve ètvrtek v Londınì.

West Ham mìl o neúnavného obránce dlouhodobı zájem, o kterém se znovu zaèalo psát pøed odvetou, jelikož se anglickému celku zranil bek  Ryan Fredericks.

Bezprostøednì po utkání však Coufal zmìnu pùsobištì neokomentoval. „Nechci se k tomu vyjadøovat,“ øekl reportérovi televize O2TV. Bylo z nìj cítit, jak rozèarovanı z porážky s dánskım šampionem je.

„Tìžko hledám slova,“ prohlásil sklesle na zaèátku rozhovoru.

Slávisté na stadionu Midtjyllandu vedli od tøetí minuty, po domácí remíze 0:0 drželi postupovı vısledek i po vyrovnání útoèníka Sory Kaby.

„Vedeme, ale nepøidáme druhı gól, škoda,“ hlesl Coufal. „A pak vyrovnají z náhodného centru. Celou dobu nakopávají balony, my to uhráváme, ale pak pøijde centr a on to zatloukl. Bylo to jediné, ze èeho mùže dát gól... Je to obluda,“ pokraèoval.

Po gólu na 1:1 slávisty srazilo pøísné rozhodnutí italského videorozhodèího Massimiliana Irattiho, jenž v 80. minutì nechal opakovat pokutovı kop, kterı brankáø Ondøej Koláø chytil Kabovi.

Podle sudího u videa se slávistickı gólman pohnul z èáry døív, než dovolují pravidla. A stoper Alexander Scholz následnì skóre z penalty otoèil.

„Nevím, jak to øíct slušnì... Trochu si tu s námi utøeli zadek. Už chápu ten jejich Moneyball,“ prohodil Coufal ironicky. „Kdybychom uhráli remízu, na kterou jsme mìli, tak je to v pohodì a breèeli by tu oni.“

Slavia po tvrdém direktu inkasovala ještì dva góly a zbyla na ni jen Evropská liga. Ta se však Coufala, pokud vše dobøe dopadne, už tıkat nebude - v londınském klubu se potká s bıvalım spoluhráèem Tomášem Souèkem.

Ten je ve West Hamu od zimy, nejprve tam hostoval a když pomohl klub udržet v nejvyšší soutìži, zmìnila se dohoda v pøestup. Souèek stál pøes pùl miliardy korun a jedná se o nejdražší transfer z èeské ligy.

Coufal pùsobil ve Slavii od pøedloòského léta, byl jedním z mnoha hráèù, kteøí následovali trenéra Jindøicha Trpišovského z Liberce. Po první sezonì mìl na stole nabídku z bundesligového Freiburgu a vyjádøil zájem odejít, nakonec však bìhavı obránce získal v Edenu dva tituly a loni si zahrál Ligu mistrù. Pøedtím se podílel na úspìšném tažení do ètvrtfinále Evropské ligy.

Èasto komentoval soupeøe, které slávistùm los pøisoudil, vždy se naoko zlobil, že se nepodívá do vysnìné Anglie. Když tam pak Slavia pøeci jen ve ètvrtfinále s Chelsea hrála, Coufal kvùli zranìní nenastoupil, zvládl jen domácí první zápas.

Nyní už by si osmadvacetiletı fotbalista na milovanıch ostrovech mìl zahrát pravidelnì.

Football news:

Fabio Paratici: We are negotiating a contract with Dybala. Interested in an extension
Mats Hummels: Klopp's Press conferences are evening talk shows
Umtiti on leaving Barca: there Were contacts with Lyon, but nothing concrete
Calm down, dad, I'm not on the field yet! 😂 . Rodrigo joked about Modric's pass in the out when the Brazilian came on as a substitute
Luka Modric: I'm too old to go back to Tottenham. I want to play for a few more years
Adama Traore: I don't think speed is related to skin color
Riyad Marez: If I went to Marseille, they decided that I was not good enough