Czech Republic

Slovácko se přiblížilo k druhé příčce, Slavia dál vítězí, Baník remizoval

Slavia vyhrála tøináctı zápas z patnácti, tabulku vede o devìt bodù pøed Jabloncem, s kterım se utká pøíští tıden v Praze.

I když ještì není odehrána ani polovinu roèníku, z konkurentù se neukazuje nikdo, kdo by ji v cestì za tøetím titulem za sebou ohrozil. V lize neprohrála už 27 utkání.

V Karviné ji sice trvalo padesát minut, než se prosadila, ale pak zápas zvládla v pohodì. Ukázal se Sima, dal gól a na jeden pøihrál.

Slovácko mìlo nevıraznou první polovinu prosince, remizovalo v Liberci, podlehlo doma Spartì i v Brnì.

Ale pak se rozjelo, odnesla to Plzeò ètyøgólovım debaklem. Následovaly vıhry v Mladé Boleslavi, nad Karvinou, v odloženém duelu 8. kola v Ostravì a naposled na Bohemians.

V Praze mu pomohly dva pokutové kopy: jeden správnì naøízenı, druhı spornı.

Za stavu 2:0 pro Slovácko domácí Ljovin vypíchl Havlíkovi míè, pøesto sudí Orel naøídil pokutovı kop a videoasistent Franìk jeho verdikt potvrdil. Televizní zábìry nebyly dostateènì prùkazné, umístìní kamer neodhalilo, jak Ljovin protivníka zasáhl.

Kliment i svou druhou penaltu v zápase promìnil a bylo to 3:0. Slovácko mohlo v druhé pùli nìkolikrát zvıšit, ale pak inkasovalo a faulovanı domácí Necid mohl z tøetí penalty v zápase udìlat ze zápasu drama. Jenže netrefil bránu... 

„Slovácko zvítìzilo zcela zaslouženì a chtìl bych mu pogratulovat k vıbornému vıkonu. Potvrdili, že se jim teï daøí a že se pohybují nahoøe v tabulce,“ øekl Ludìk Klusáèek, trenér Bohemians.

Penalta sebrala vıhru Baníku, kterı sice opìt nehrál dobøe, ale ve Zlínì se dostal do vedení díky vlastní brance Buchty. Za domácí srovnal Poznar, minutu pøed koncem mìl velkou šanci zlínskı Vraštil, ale bránu minul.

V Olomouc se potkaly tımy, které hodnì dlouho nezvítìzily: Sigma sedm kol, Opava ještì o jedno víc. Sérii, o kterou nestojí, zlomila Olomouc vítìzstvím 4:1. Hosté celı druhı poloèas museli hrát v deseti bez vylouèeného Tiehiho, pøesto krátce po pøestávce snížili na 1:2. Vzápìtí však bìhem minuty dvakrát inkasovali.

V páteèní pøedehrávce v Brnì vyhrál hostující Liberec jasnì 3:0. V nedìli jsou na programu ètyøi utkání, Plzeò hostí Pardubice, Sparta hraje s Mladou Boleslaví.

Souhrn vısledkù, èlánkù a online reportáží

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7