Slovácko - Opava 3:1, v první půli hotovo, hosté prodlužují venkovní bídu

Tım z Uherského Hradištì zvítìzil v posledních dvou domácích ligovıch zápasech a dal v nich osm branek. Naopak Opava potøetí za sebou prohrála, v posledních dvou kolech inkasovala devìt gólù a v neúplné tabulce má stejnì bodù jako poslední Pøíbram. Kvùli opatøením proti koronaviru se hrálo bez divákù.

Utkání jsme sledovali minutu po minutì.

„Snaha byla, ale zápas rozhodly naše hloupé chyby. Co my dostáváme za góly, to je neskuteèné. Teï máme dva zápasy doma a ty napoví, jak na tom budeme,“ øekl na tiskové konferenci opavskı asistent trenéra Radoslav Kováè.

Ve tøetí minutì se dostali do první šance hosté, ale Zavadilùv roh poslal ze slibné pozice Žídek pouze do náruèe Bajzy. Tato akce odstartovala nápor domácího celku, kterı v lize nastoupil poètvrté za sebou doma.

K první trefì zápasu vıraznì pøispìlo nedorozumìní brankáøe Fendricha s Žídkem. Hostující kapitán ve 14. minutì nadzvedl centr Sadílka mimo dosah gólmana a obránce Hofmann mìl pár metrù pøed bránou cestu k otevøení skóre velmi usnadnìnou.

„Køikl jsem si, ale Žídek to mìl na hlavì a dopadlo to špatnì. Byl to hloupı gól,“ litoval Fendrich. „Dohrával jsem situaci, mìl jsem to na dlouhou nohu, ale došouralo se to do brány,“ podotkl Hofmann.

Slovácko se po vedoucím gólu uklidnilo. Po centru Klimenta mìl šanci na zvıšení Petržela, ale ještì neuspìl. Druhı gól padl až ve 24. minutì po centru Havlíka, kterı zblízka usmìrnil mezi tyèe Sadílek. Povedenou pùlhodinu Slovácka pak zakonèil Petržela tøetí brankou v rozmezí 13 minut po kolmém pasu od Hellebranda.

Malou nadìji dal Opava domácí gólman Bajza. Ve 29. minutì nesmyslnì mimo vápno pøihrál hostujícímu Holíkovi, kterı z tìžkého úhlu trefil prázdnou branku a snížil. „Byla to laxnost gólmana, poøádnì jsem ho zkritizoval. Nebıt tohoto gólu, vyhráli bychom asi víc,“ mínil trenér Slovácka Martin Svìdík.

Hosté nesložili zbranì ani po pøestávce. Snažili se využít každou možnost k útoku, ale pevná obrana domácích je zpoèátku k nièemu vážnìjšímu nepouštìla.

Až v 70. minutì se dostal ke slibné støele støídající Rataj, ale pálil vedle. Gól mìl poté na hlavì druhı èerstvı hráè Šèudla, ale také netrefil branku. Pojistku mohl na druhé stranì pøidat rovnìž støídající Juøena, kterı ten zase nechal vyniknout Fendricha. Opava venku v lize nezvítìzila už 21 zápasù.

Rozhodèí: E. Marek - R. Kotík, D. Hock

Pøejít na on-line reportáž

Wenger on Ozil at Fenerbahce: He needs a warm environment. He always chooses the right decision in the game, and this is brilliant
Til Schweiger's company made a sugar documentary about Schweinsteiger: not a single acute topic and no Lama at all
Zidane on Jovic: It's hard to play in Real life. There is a lot of competition here, but it's not the coach's fault
Messi suspended for 2 matches for hitting Athletic player on the head
Cesar Aspilicueta: We are Chelsea, the club always wants to fight for all the trophies
Pep Guardiola: Man City will not sign anyone in the winter
Ronaldo's smile was like a sarcastic grimace of surrender. Tacchinardi on 0:2 with Inter