Czech Republic

Slavia ztratila a Sparta se dotáhla. Prvním odvolaným koučem je Hejkal

„Musíme se k tomu postavit jako chlapi. Dostal jsem ultimátum, to jsem nesplnil, takže to je konec Hejkala v Teplicích,“ prohlásil teplickı kouè na tiskové konferenci. 

Teplice musely ze zápasù s Bohemians a Spartou vytìžit tøi body. Ve Vršovicích nepochodily, doma se Spartou také ne. 

O vıhøe letenskıch rozhodl už sedmım gólem v sezonì Lukáš Juliš. 

Sparta mìla spoustu dalších šancí, ale v zakonèení selhávala. „Soupeø si pak mùže vytvoøit jednu a o body pøijdete,“ pøemítal trenér Václav Kotal. 

Své o tom vìdí na Slavii. 

Obhájce trofeje dal odpoèinek hrdinùm z vítìzného zápasu Evropské ligy proti Nice. Po neplodném prvním poloèase s Brnem se pøeci jen Abdalláh Sima èi Peter Olayinka na høištì podívali. 

Sima ihned skóroval, jenže jeho africkı parák Olayinka v závìru neuhlídal Jakuba Šurala, kterı po rohovém kopu srovnal. 

Slavia zùstává první a neporažená, náskok na Spartu se ale ztenèil. Nyní je rozdíl jen dva body.

„Efektivita,“ jmenoval jedním slovem plzeòskı trenér Adrian Gu¾a v rozhovoru pro O2TV Fotbal dùvod, proè jeho svìøenci ani ve druhém utkání za sebou neskórovali, a tím pádem ani nezvítìzili. 

Šancí mìli dost, na Vojtìcha Vorla, kterı v bránì Èeskıch Budìjovic prožíval debut, ale z dvaadvaceti støel letìlo jen pìt. Viktoria zùstává ètvrtá.

Èeské Budìjovice remízou s Plzní završily povedenı tıden, bìhem nìhož porazily Spartu a Bohemians, a vyhouply se na dvanácté místo. 

Skvìlou formu ve znovurozjeté lize má Zlín a s ním i útoèník Poznar. Tım vedenı kouèem Bohumilem Páníkem vyhrál tøikrát po sobì. Bıvalı hráè Plznì se po koronavirové pauze prosadil tøikrát.  

Pìtatøicet sekund mu trvalo, aby dopravil míè do sítì Karviné. O chvíli pozdìji se radoval podruhé  „Ten vstup byl famózní. Nepamatuji si, že bych dal dva tak rychlé góly. Naposledy jsem tak rychlı gól dal ve druhé lize, ale urèitì ne už ve 35. sekundì. V lize jsem urèitì v první minutì gól ještì nedal,“ øekl Poznar. 

Nevídané gesto fair play ukázal karvinskı Michal Papadopulos. Pìtatøicetiletı forvard pøiznal teè, kvùli které jeho tım dosáhl branky z ofsajdu. 

„Koho by tìšilo dát gól nefér,“ prohodil. „Jde o to vyhrát tím, že jste lepší, a ne, že dáte gól z ofsajdu.“

Rychlé góly padaly i v Uherském Hradišti. Slovácko nasázelo Opavì tøi už bìhem první pùl hodiny, a nebıt hloupé chyby brankáøe Petera Bajzy, odehrálo by utkání s nulou vzadu. 

Na Opavu se bodovì dotáhla Pøíbram, leè i po první ligové vıhøe zùstává poslední. S Mladou Boleslaví prohrávala, ve druhé pùli Radek Voltr gólem oslavil 29. narozeniny a otoèku dokonal pìknou individuální akcí Stanislav Vávra. 

V páteèní pøedehrávce Pardubice prodloužily neporazitelnost ve vršovickém azylu. Remízu s Olomoucí zachránil posledním kopem v zápase David Huf.

Deváté kolo zùstalo ochuzené o zápasy Ostravy, která je v karanténì od minulého tıdne, s Libercem a Jablonce s Bohemians, kteøí do karantény zamíøili v sobotu. 

Football news:

Mancini on Pirlo: Difficulties at first - it's normal, even if you played at the top level
Phil Neville took over Inter Beckham
Jose Mourinho: You can buy one of the best defenders in Europe for 70 million, or you can take someone who needs development
Ex-Arsenal midfielder Wilshere has signed a contract with Bournemouth
Ole Gunnar Solskjaer: Pogba played superbly against Liverpool. Manchester United manager Ole Gunnar Solskjaer commented on the performance of midfielder Paul Pogba in the match of the 19th round of the Premier League with Liverpool
To beat Real Madrid and Barca in three days is an atrocity. Athletic Director about the Spanish Super Cup
Poland coach of Bzenec left his post