Czech Republic

Skvělý Šiřina, klíčový Vyoral. A velký střelecký večer mladých křídel

Nymburk popáté v sezonì pøekonal hranici 100 bodù a jen o dva body zaostal za dosavadním maximem 107 bodù, o které se v probíhajícím roèníku dìlí s Opavou. Na vítìzství úèastníka Ligy mistrù se 22 body podílel Omar Prewitt (trefil devìt z deseti støel) a po 14 bodech pøidali Stephen Zimmerman a Lukáš Palyza, kterı v tıdnu pøišel z Olomoucka.

Ohlasy po zápase Nymburk - Svitavy:

„Byl to od nás dnes velmi dobrı zápas. V èeské lize jsme se dosud trochu trápili, takže je dobøe, že jsme se dokázali zvednout a ukázat i v èeské lize, jak dobrı tım jsme,“ uvedl v tiskové zprávì Prewitt. „Dokonce se dá urèitì øíci, že to byl náš nejlepší vıkon v èeské lize v této sezonì,“ dodal.

Nymburk nadále pronásleduje Opava, kterou za bezproblémovou vıhrou v Ústí nad Labem táhl pøedevším Jakub Šiøina, kterı zaznamenal 30 bodù. Martin Gniadek pøipojil 12 bodù, osm asistencí a sedm doskokù. Slezané zvítìzili popáté za sebou a po jedenácti odehranıch zápasech mají stejnou bilanci jako obhájce titulu. 

Od senzaèního vítìzství nad Nymburkem, kterému ukonèili 93 zápasù dlouhou vítìznou sérii, se vısledkovì nedaøí USK. Pražskı celek bez svého vùdce Ondøeje Sehnala prohrál 72:73 v Pardubicích a neuspìl potøetí za sebou. Hlavní støeleckou roli pøijal pardubickı rodák Jan Štìrba, osobní maximum si zlepšil na 24 bodù a pøipojil sedm doskokù.

Hosté sice na vıchodì Èech dlouho vedli, ale 41 sekund pøed koncem rozhodl trojkou Tomáš Vyoral, kterı byl rovnìž s 30 body nejlepším støelcem zápasu, svou statistiku doplnil o šest doskokù a sedm asistencí.

V poslední sekundì mohl rozhodnout o obratu devatenáctiletı Marek Vyroubal (v zápase 11 bodù), pøi nájezdu však neuspìl. Další mládežnickı reprezentant Patrick Samoura zaznamenal 14 bodù, devìt doskokù a osm asistencí.

Trvá i trápení Ostravy a Olomoucka. Slezané po vydaøeném prvním poloèase nezvládli zápas v Hradci Králové a po porážce 91:99 natáhli neúspìšnou sérii na pìt zápasù. 

Poslední Olomoucko podlehlo 73:89 na palubovce Dìèína a na vítìzství èeká už deset zápasù. Nespasilo ho ani 26 bodù a sedm doskokù v podání Davida Pekárka. Severoèeské Váleèníky støelecky táhl David Žikla (osobní rekord 21 bodù).

Kolín zaskoèil Brno na své palubovce 83:64, aè první poloèas ztratil 40:45. Rozehrávaè Adam Èíž pokraèuje ve vıbornıch vıkonech, zvládl 15 bodù, 10 asistencí a osm doskokù. Double double má i Lee Skinner (19 bodù a 11 doskokù).

Kooperativa Národní basketbalová liga mužù

12. kolo

Nejvíce bodù: Prewitt 22, Zimmerman a Palyza po 14, Obasohan 12 - Proleta a Slezák po 13, Bujnoch a Dragoun po 11.

Nejvíce bodù: Lošonskı 23, Stamenkoviè 20, Sedmák 16, O. Peterka 14 - Waterman 27, Heinzl 22, Alleyn 21.

Nejvíce bodù: Skinner 19, Machaè a Èíž po 15, Wallace 14 - Puršl a Janev Georgijev po 15, Blake 11.

Nejvíce bodù: Šiøina 30, Švandrlík 16, Gniadek 12 - Svejcar 17, Fait 11, Pecka 10, Autrey, Šotnar a Hanes všichni 8.

Nejvíce bodù: Žikla 21, Šiška 17, Kroutil 15 - Pekárek 26, Feštr 12, Štìpán 10.

Nejvíce bodù: Vyoral 30, Švrdlík 18, Slanina 8 - Štìrba 24, Samoura 14, Mareš 12, Vyroubal 11.

KLUBZÁPASYVİHRYPROHRYSKÓREPROCENTA

Football news:

Klopp responds to Clattenburg about refereeing: I don't play mind games. For various reasons, I am not Ferguson
Hertha's sporting director loves signing players. Just look at his smile!
Rooney confirmed as Derby County head coach
Barca's presidential election will not take place on January 24 due to anti-coronavirus restrictions
Zlatan on Covid: I tried to train at home, but immediately felt tired
Bayern are Interested in Militao as a replacement for Alaba. The Brazilian has 3 matches for Real Madrid this season
Fiorentina Interested in Odriosola. The defender of Real Madrid played 1 match in the season