Czech Republic

Skot chtěl překvapit svou přítelkyni v Paříži, romantika ale skončila fiaskem

Skotský pár zažil před čtyřmi lety příhodu jak vystřiženou z romantické komedie. Finlay McAfee chtěl překvapit svou přítelkyni Salmu Saadeovou na letišti v Paříži, kam měla dorazit na své cestě z Bejrútu. Zamilovaný pár se však za absurdních okolností minul a jejich příběh se teď stal hitem sociálních sítí.

Psal se rok 2017, Finlaymu McAfeemu bylo 23 let, studoval na univerzitě v Edinburghu a tři měsíce chodil s o dva roky mladší Salmou Saadeovou. Ta se měla do skotské metropole zrovna vrátit z pobytu v Bejrútu, cestou se ještě chtěla na den stavit v Paříži, a tak se McAfee rozhodl, že ji překvapí a dorazí do města zamilovaných taky.

Zarezervoval si letenku a těšil se, že svou přítelkyni po prvním delším odloučení dojme k slzám. To ovšem netušil, že Saadeová měla podobný nápad jako on. Objednala si dřívější let, než původně plánovala, a chtěla McAfeeho překvapit v Edinburghu. Právě když mladík nasedal do letadla směrem Francie, jeho partnerka vystupovala ve Skotsku.

Snaha o romantické gesto se oběma vymkla z rukou a na letišti se jen těsně minuli. Hned jak si Saadeová ve svém bytě vybalila kufry, napsala spolubydlícímu svého přítele Adamu Jenkinsovi zprávu s dotazem, jestli je Finlay doma. "Není, právě odletěl do Paříže. Chtěl tě překvapit jako ty jeho," přečetla si následně na displeji svého telefonu.

"Nejdřív jsem si myslela, že si ze mě Adam dělá legraci, a tak jsem Finlaymu napsala: 'Prosím, řekni mi, že nejsi v Paříži!' Neodpovídal, takže jsem mu zkusila zavolat, a protože telefon nebral, začalo mi konečně docházet, co se stalo. Na jednu stranu jsem byla hrozně naštvaná, ale zároveň mi to připadalo neskutečně zábavné," popsala Saadeová pro zpravodajský web stanice CNN.

Podobné pocity prožíval McAfee, když si po přistání v Paříži zapnul telefon a našel tam od své přítelkyně několik zpráv. "Promiň, snažila jsem se udělat něco roztomilého. Vrať se co nejdřív zpátky," stálo v jedné z esemesek. Namísto romantické procházky pařížskými ulicemi ve dvou čekal McAfeeho jen osamělý pochod. Vyfotil si melancholické selfie před katedrálou Notre Dame a druhý den odletěl zase do Skotska.

Historka na prolomení ledů

Uprostřed letištní haly v Edinburghu ho už čekala Saadeová a oba měli obrovskou radost, že se po všem tom míjení konečně potkali. Z absurdního příběhu se za ty roky, co spolu chodí, stala oblíbená historka na prolomení ledů.

"Kdykoli mě Salma seznamovala s některým členem své rodiny, převyprávěl jsem mu tuhle příhodu a ten příbuzný si pak řekl 'Haha, tenhle chlapík je fakt idiot'," směje se McAfee. "Vtipné na tom všem je, že jsme jinak docela nudný, všední pár. Ani jeden z nás normálně nedělá impulzivní rozhodnutí," dodává Saadeová.

Komický omyl podle partnerů jejich vztah jen posílil, v počáteční fázi vztahu si díky němu uvědomili, jak moc se mají rádi, a nyní jsou spolu už více než čtyři roky. Když jim v lednu letošního roku Facebook připomněl čtvrté výročí od chvíle, kdy se bláznivá situace přihodila, Saadeová historku sdílela na svém twitterovém účtu a brzy se z ní stal virální hit s více než milionem pozitivních reakcí.

Football news:

Kane will not leave Tottenham this summer. Clubs do not have the money for such large deals
Antonio Conte: The fans of our rivals said that Conte should be kicked out of Inter. It would help them
Real Madrid is ready to listen to proposals for Varane if contract negotiations do not start by the summer
Antonio Cassano: Juve bought Ronaldo to win the Champions League, but the results got worse. They took Serie A without him
Manchester United could buy Pau Torres from Villarreal. Kunde from Sevilla is too expensive
Lautaro Martinez: I negotiated with Barca, but that's in the past. I will sign a new contract with Inter
Miguel Veloso: Ronaldo is like Jordan, he's a legend. Cristiano will be the best scorer in the history of football