Czech Republic

Škoda Fabia Combi bude. Na trhy dorazí zřejmě až po uvedení hatchbacku příští rok

Přístí generace modelu Fabia Combi se bude vyrábět. Potvrdila to už oficiálně i automobilka, informaci přinesl týdeník Škodovácký odborář. Osud kombi prodloužené varianty byl přitom dlouho nejistý, zpočátku se uvažovalo, že by se v jeho vývoji nepokračovalo. Fabia Combi ale spadá do strategie Škody, která se v blízké budoucnosti nabízet cenově dostupnější vozy, než má nyní v nabídce.

Příští rok přijde na trh nová generace modelu Fabia. Automobilka v začátcích vývoje uvažovala o tom, že skončí s výrobou prodloužené verze Combi, i proto, že zájem o konvenční malé kombíky dlouhodobě klesá. Na trhu jich v současnosti moc nenajdete, vedle škodovky už se z nových aut dají pořídit jen skladové kusy Renaultu Clio Grandtour. Místo na trhu totiž postupně zabrala menší a populárnější SUV.

Jenže vyklizením pole by automobilka pravděpodobně přišla o možnost nabízet sice menší, ale stále uspokojivé rodinné auto za dostupné peníze. Že by Fabii Combi rád ponechal v portfoliu značky, uvedl její nový šéf Thomas Schäfer už v září při prvním krátkém rozhovoru pro Hospodářské noviny při příležitosti představení elektromobilu Enyaq.

Škoda Auto však navrácení Fabie Combi do plánu na vývoj doposud nechtěla potvrdit. V týdeníku Škodovácký odborář vydaném 26. listopadu se uvádí, že teď už je osud modelu jasný.

"Pan Schäfer mi sdělil, že výroba modelu Fabia Combi byla schválena," uvedl předseda Podnikové rady Jaroslav Povšík. "Fabia Combi sem prostě jednoznačně patří. Je to tak trochu budget auto, a to lze dělat pouze s budget náklady. Bylo by opravdu zajímavé sledovat kdo, kdy a kde by tento vůz dokázal vyrábět za takové náklady, v té kvalitě a s odpovídajícím marketingem," říká předseda Povšík.

"Můžeme potvrdit, že příští generace modelu Fabia Combi se skutečně bude vyrábět," řekl dnes tiskový mluvčí automobilky Pavel Jína. Více informací ale Škoda Auto zatím sdělit nechce.

Football news:

Rummenigge on the Euro: UEFA President thinks it would be wiser to host the tournament in one country
Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website
Berbatov on Bale: He will be returned to Real Madrid if he does not start to show the level that Mourinho expects
Pogba's time at Manchester United is running out again. The club did not buy a top player, but a beautiful story for social networks, Paul lost the battle for influence to Brun