Czech Republic

Škoda Auto plánuje letos zvýšit prodej na českém trhu

Na celkovém tuzemském trhu Maláèek pøedpokládá prodej okolo 220 tisíc prodanıch aut, což je o osm procent více než v roce 2020, kdy tuzemskı trh klesl o 19 procent vıraznì pod vlivem koronavirové pandemie. 

Zároveò to bude o 30 tisíc vozù ménì než v roce 2019. „Vìøíme, že porosteme, ale nedostaneme se na ty pøedkrizové roky,“ podotkl Maláèek.

Hlavní novinkou letošního roku bude ètvrtá generace modelu Fabia, která pøijde na podzim, dále facelift velkého SUV Kodiaq a nová verze elektromobilu Enyaq iV. Prodej vozù pøes internet Škoda Online by se mìl letos rozšíøit jak na možnost využití operativního leasingu jako dosud, tak novì také na nákup na úvìr nebo nákup za hotové.

Loni Škodì v Èesku klesl prodej o 13 procent na 74 786 aut, což ale znamenalo zvıšení tržního podílu o 2,5 procentního bodu na témìø 37 procent. Zásadní vliv na pokles mìlo vládou naøízené jarní a podzimní uzavøení prodejen. Nejvíce byly zasaženy segmenty mini vozù a nižší støední tøídy, kam patøí Citigo a Scala. Odbyt nejprodávanìjší Octavie, která loni pøišla v nové generaci, klesl o 12 procent, což bylo o dva procentní body ménì, než byl propad celého segmentu.

Škoda loni pøipravila celou svou prodejní a servisní sí na elektrická auta. V síti provozuje 226 dobíjecích míst, což znamená, že je v každém servisním místì. Elektromobily opravuje sto procent servisù a trakèní baterie dvacet servisních míst. V prodeji elektrickıch aut chce bıt domácí vırobce jednièkou na trhu.

Škoda Auto má v Èesku nejrozsáhlejší prodejní a servisní sí. Celkem ji zastupuje 177 prodejních a 226 servisních míst. Ojeté vozy v programu Škoda Plus nabízí 150 showroomù.

Football news:

Goretzka pro 4:2 vs Borussia: Bayern deserved to win, although they did not enter the game well
Gundogan is the new Lampard. Pep's system made him the most productive midfielder in Europe
Barca midfielder Moriba: We never thought that the title race in La Liga was lost
Ignashevich about 1:2 with Chaika: Torpedo had enough chances for a confident victory
Holand escaped serious injury and will play against Sevilla
Inzaghi on 1:3 with Juventus: Lazio deserved much more
Ex-midfielder Loko Zhaloliddinov has moved to Uzbekistan's Andijan. He has 0 games in the RPL