Czech Republic

Siniaková letošní premiéru na antuce zvládla, v istanbulu přemohla kvalifikantku

Tenistka Kateřina Siniaková svou letošní antukovou premiéru na turnaji v Istanbulu zvládla. Česká fedcupová šampionka postoupila v tureckém velkoměstě do druhého kola po výhře 7:6, 3:6, 6:3 nad španělskou hráčkou z kvalifikace Cristinou Bucsaovou.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková splnila po více než dvouhodinovém boji roli papírové favoritky, coby 69. hráčka světa byla v žebříčku o rovných 100 míst výše než soupeřka. Rodačka z Hradce Králové zaznamenala na WTA Tour svou letošní druhou výhru v hlavní soutěži po březnovém turnaji v Petrohradu.

V druhém kole se Siniaková střetne buď s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou, nebo se sedmou nasazenou Čeng Saj-saj z Číny.

V Istanbulu hraje také tradiční deblová parťačka Siniakové Barbora Krejčíková, která je turnajovou pětkou a na úvod ji čeká domácí Cagla Büyükakcayová.

Tenisový turnaj žen v Istanbulu (antuka, dotace 235.238 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Siniaková (ČR) - Bucsaová (Šp.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:3, Golubicová (Švýc.) - Parrizasová (Šp.) 6:4, 2:6, 6:3, Konjuhová (Chorv.) - Erraniová (It.) 7:5, 6:2.

Football news:

Guardiola's father: I do not rule out that Pep will return to Barca as a coach or adviser
Greenwood is playing his 100th game for Manchester United in 19 years, 217 days. This is a record for the English and the 3rd result in the history of the club
Eden Hazard: I'm sorry. I didn't want to offend the Real Madrid fans. I came here to win
Edouard Mendy was out of work 7 years ago, and now he has taken Chelsea to the Champions League final. When it was tight, a year of training for free
Koeman insists on signing Depay, the Barca management is not sure about the forward
Kroos told Mount I'm sleeping fine. Good luck in your first Champions League final
Mkhitaryan due to Mourinho may refuse to extend his contract with Roma