Czech Republic

Šikovný miliardář. Vakcínu dostat neměl, ale „zařídil“ si to. Vrať státu těch 100 milionů, slyší teď

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) se opřel do miliardáře Pavla Sehnala, který měl být podvodem očkován proti covidu-19. Právě Sehnalovi navíc stát zaplatil přes 60 milionů korun za pronájem nakonec nevyužitých prostor v Letňanech. „Kromě veřejné omluvy by teď mohl těch 100 milionů vrátit třeba jako charitativní dar skutečným zdravotníkům za jejich neskutečné nasazení v boji s covidem,“ reagoval rozzlobeně Hašek.

Šikovný miliardář. Vakcínu dostat neměl, ale „zařídil“ si to. Vrať státu těch 100 milionů, slyší teď
Foto: Archiv ODA
Popisek: Předseda ODA Pavel Sehnal
reklama
Sehnal byl podvodně očkován v Nemocnici Na Bulovce, ačkoliv to předtím zakázal ředitel nemocnice Jan Kvaček. Sehnala prý totiž o očkování žádali zubaři ze zubní kliniky Bulovka Dental Clinic, která patří pod miliardářův holding SPGroup.

„Mám tam zubní lékaře a jsem s nimi v pravidelném styku. Kolegové mě žádali, abych tam šel s nimi,“ řekl Sehnal podle serveru Lidovky.cz s tím, že se nechal očkovat na přání lékařů z kliniky. Sehnal dostal očkování i přes nesouhlas ředitele falešným formulářem, podle kterého se vydával za zdravotníka.

„Miliardář Sehnal, který podojil státní kasu o nájemné cca 100 mega za polní nemocnici v Letňanech, se podvodem nechal naočkovat proti covidu. Kromě veřejné omluvy by teď mohl těch 100 milionů vrátit třeba jako charitativní dar skutečným zdravotníkům za jejich neskutečné nasazení v boji s covidem,“ reagoval na kauzu bývalý hejtman Michal Hašek, který ale zaplacenou částku výrazně přestřelil.

„Samozřejmě nečekám od toho pána ani omluvu, ani že věnuje jedinou korunu. Taky ale nečekám, že by ještě někdy dostal od státu jedinou korunu z našich daní,“ doufá Hašek, že další spolupráci s ním již stát neplánuje.

Hašek naráží na situaci, kdy od podzimu do února Sehnal pronajímal státu své prostory na pražském Výstavišti. Za několik měsíců pronájmu inkasoval přes 60 milionů korun a polní nemocnice se ani jednou nevyužila. Právě fakt, že si 65. nejbohatší Čech nechal za pronájem platit, pobouřil mnoho lidí.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: jma

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Je to jen žvanění, rozčílil se Klaus junior po schůzce s prezidentem. A potěšil Moravu a Slezsko

Je to jen žvanění, rozčílil se Klaus junior po schůzce s prezidentem. A potěšil Moravu a Slezsko

REPORTÁŽ Předseda hnutí Trikolóra, poslanec Václav Klaus, se dnes na Pražském hradě sešel s preziden…

Football news:

Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense
The president of UEFA on the head of Juve Agnelli: I have not seen a person who would lie so much. Incredible
UEFA President on Champions League without 12 top clubs: There are a lot of good teams in Europe. Now we know that there are snakes next to us
Shame on you. R. I. P. Liverpool. 1892-2021. Fans of the club hung banners against the Super League on the fence of Anfield
Manchester United midfielder Bruno on Super League: Dreams can't be bought