Czech Republic

Senátorka Němcová: Bez dobrovolníků na jaře by nebylo nic

Komentář na facebookovém profilu k současné situaci.

Senátorka Němcová: Bez dobrovolníků na jaře by nebylo nic
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi
reklama

“Dědečkové a babičky jste naši, potřebujeme vás, dávejte na sebe pozor, prosím.”

Tak promluvil A. Babiš 23. 3. 2020. Málokdo mohl věřit premiérově upřímnosti. Jako vždy šlo o cynický kalkul, píárový výstup. Odpornější o to, že se týkal seniorů.

V době, kdy k nim premiér “starostlivě” promlouval, nebyla jeho vláda schopna zajistit pro ně žádné ochranné pomůcky, přestože se v únoru ve sněmovně vysmívala ODS a tvrdila, že je dobře připravena. Výsledkem této “připravenosti” bylo teatrální rozesílání roušek před Vánocemi.

O potřebě ochrany seniorů se mluvilo stále. Stejně tak o vakcinaci, největší naději na zastavení čínského viru. Vláda se na očkování připravila stejně jako na zajištění ochranných pomůcek. Řeči tekly a skutky utekly.

Bez dobrovolníků na jaře by nebylo nic. Ušít roušku je však něco jiného než připravit systém očkování. Premiér kritizoval EU za liknavost v zajištění vakcín a sám není schopen zařídit, aby ty, které dostáváme, se dostaly tam, kam mají.

Rezervační systém je z podstaty věci pro většinu seniorů nedostupný. Vláda nepřipravila žádnou kampaň, neoslovila rodiny, obce a kraje s jasným plánem, co od nich očekává, jak mají pomoci.
Zatímco rodiny, obce a kraje dělají, co mohou, vláda je ještě kritizuje. Babiš se jmenoval garantem očkování a jako vždy svádí vinu na jiné. Prvním z terčů byl Státní zdravotní ústav. Vláda tam poslala vakcíny bez řádných instrukcí jejich použití. Premiér se chtěl kasat výsledky, ale systém nevytvořil. Jediný jeho příkaz zněl: “okamžitě vyočkujte”. Podobný průběh očkování je i jinde, vláda jednoznačně selhala.

Když premiér nesvádí vinu na jiné, krade jejich zásluhy. V Brně pózuje před vybudovaným očkovacím centrem, které vzniklo díky spolupráci tamní radnice a kraje. Kdyby čekali na vládu, neměli by nic. Paní primátorku o návštěvě ani neinformoval. Bezcharakternost, buranství.

Když se A. Babiš ohání obavami o dědečky a babičky, je třeba mimořádně zpozornět. Vzpomínáte si, jak byl plný starostí o své děti, když lhal, komu patří Čapí hnízdo?  Prý jsou to nejcennější co má, řekl ve sněmovně. Po těchto slovech byl syn unesen s pomocí premiérových přátel na Rusy okupovaný Krym, potom si s ním tatínek zahrál šachy ve Švýcarsku a myslím, že už ho nikdy neuvidíme.

Závěrem: před rokem lhala vláda o ochranných pomůckách. Neměla nic a poškodila tím extrémně právě seniory. Nyní lže o připravenosti očkování. Nemá pořádného nic a jsou to znovu senioři, kteří na to doplatí jako první.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Vyzývám k rezignaci ředitele českokrumlovské nemocnice

K okamžité rezignaci vyzval v pátek hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba ředitele českokrumlovské n…

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7