Czech Republic

Šel s poníkem na procházku, vyměnil ho za slivovici. Policisté muže našli v příkopu

Netradiční výměnný obchod mohl zřejmě za nasazení několika desítek policistů pátrajících po pohřešovaném čtyřiasedmdesátiletém seniorovi z Dřevnovic na Prostějovsku. Důchodce se ztratil poté, co si vyšel na procházku s poníkem, ani po pěti hodinách se však nevrátil domů. Pátrat po něm začali i policisté ze sousedního Jihomoravského kraje, seniora nakonec našli ležet opilého v příkopu u silnice.

Muž podle policie odešel z domu na procházku s poníkem odpoledne v sobotu 21. listopadu, jeho žena se na policii obrátila ve večerních hodinách s tím, že se vždy pohyboval v okolí bydliště. "Vzhledem k věku pohřešovaného, s ním souvisejícím zdravotním stavem a povětrnostním podmínkám policisté místně příslušného obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou okamžitě zorganizovali pátrací akci," uvedl mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Zapojeni byli i psovodi a policisté z Jihomoravského kraje.

O hodinu později muže našli v příkopu u Chvalkovic na Hané na Vyškovsku, jen pár kilometrů od jeho bydliště. "Prvotní podezření, že se stal obětí dopravní nehody, se vyloučilo. Policistům sám sdělil, že do příkopu spadl poté, co byl oslněn protijedoucím vozidlem. Když se prokázalo, že se jedná o pohřešovaného muže, bylo pátrání odvoláno," doplnil policejní mluvčí.

Dalším šetřením policisté zjistili, že vliv na pád muže do příkopu měl zřejmě také požitý alkohol. Provedenou dechovou zkouškou u zjevně opilého muže změřili hodnotu 1,8 promile alkoholu. Otázka absence poníka se přitom vyřešila vzápětí. Muž policistům přiznal, že koně vyměnil za láhev slivovice a tu potom vypil.

Football news:

Arthur scored for Juventus for the first time. He is playing his 19th game for the club
Chelsea fans supported Lampard with the We Believe in Frank banner. Then. Now. Always
Real Madrid DIRECTOR Butragueno: Everyone knows what Zidane means to us. Rumors appear when there are no wins
Hertha sacked head coach and managing director after 1-4 away to Werder
Karim Benzema: Real Madrid need a better version of Hazard. He was great at Chelsea and should write history in Madrid
Inter to swap Eriksen to Dzeko. The club wants to sell the midfielder to a club not from Italy, but is afraid of not finding buyers
Ex-agent Modibo Barcelona believed in him, and Jean-Clair thought he was already a phenomenon. Very sorry