Czech Republic

Seďa (ČSSD): Je třeba politiků, kteří hájí zájmy občanů 50 plus

Každá společnost je tak vyspělá podle toho, jak se umí postarat o své starší spoluobčany. Bejen solidarita, ale i sounáležitost k obci, kraji a k národu je potřebná. A hájit zájmy odbčanů 50+ si považuji za čest.

Seďa (ČSSD): Je třeba politiků, kteří hájí zájmy občanů 50 plus
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)
reklama

Nejen v politických stranách, ale v celé společnosti se vede pomyslná válka generací. Prostě proto, že dnešní třicátníci za své problémy viní předchozí generaci svých rodičů či dokonce prarodičů. Věří totiž, že oni by problémy vyřešili lépe a efektivněji. Dokonce rozpor generací jde tak daleko, že se za pochodu mění politické priority. Například dnes je in ochrana životního prostředí či digitalizace společnosti. Naopak out je kvalita a dostupnost veřejných služeb či výše mezd a penzí. Přitom každá, tedy i naše společnost potřebuje soudržnost, více sounáležitosti a solidarity. A méně individualismu, sobeckosti a hledání nepřátel.

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

hlasovalo: 12955 lidí

Každá politická strana má svůj politický program a politiky, kteří jej prosazují. A při jejím prosazování hájí zájmy rozličných společenských vrstev, generací či zájmových skupin. Z tohoto důvodu je důležité, aby politické programy i generační rozložení politických představitelů odpovídalo generačnímu rozložení společnosti. Tudíž je třeba, aby byli voleni i politici, kteří zastupují zájmy občanů 50 plus. A nejen proto, že mají životní i praktické zkušenosti, ale v mnoha případech mají i řešení problémů, které trápí mladou generaci. Příkladem je finančně nedostupné bydlení pro rodiny s dětmi, nedostatek míst v mateřských školkách či omezené možnosti zaměstnání na zkrácené úvazky.

Přestože dnes sociálně demokratická značka poněkud vybledla, je stále politickou stranou, která svým řešením současných problémů světa kloubí zájmy generací a dlouhodobě usiluje  o svobodnou, demokratickou, spravedlivou a solidární společnost. Její levicová politika zahrnuje nejen  ochranu sociálního státu, podporu rodin s dětmi a seniorů, ale i zajištění zaměstnanosti, slušných příjmů i ochranu přírody a životního prostředí. A kdo jiný než zkušení lidé, by tuto politiku měli uvádět v reálný život. Proto volte srdcem a rozumem.

(převzato z Profilu)

Psali jsme:

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle Ing. Antonín Seďa

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Je třeba politiků, kteří hájí zájmy občanů 50 plus

Každá společnost je tak vyspělá podle toho, jak se umí postarat o své starší spoluobčany. Bejen soli…

Football news:

Adama Traore: I don't think speed is related to skin color
Riyad Marez: If I went to Marseille, they decided that I was not good enough
Defoe scored the 300th goal of his club career. It's been 20 years since his first ball
Gattuso on 2:1 with Benevento: Napoli played too predictable before the break
Adama Traore turned down NFL scouts as a child to become a football player
Zlatan called Khabib the best fighter regardless of weight
Lizarazu about Griezmann: He no longer knows how to play in a Barca shirt