Czech Republic

Schwarzenberg: Volte Němcovou. Je to výhra pro Česko

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg poděkoval Bohu za to, že někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) kandiduje do Senátu. Pokud se po nadcházejících volbách stane senátorkou, bude to prý výhra pro Česko.

Schwarzenberg: Volte Němcovou. Je to výhra pro Česko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Karel Schwarzenberg má velkou radost, že Miroslava Němcová kandiduje v nadcházejících volbách, které proběhnou v pátek a v sobotu, na Praze 1 do Senátu. Má dokonce tak velkou radost, že za tuto kandidaturu poděkoval Bohu. „Bohudíky kandiduje Miroslava Němcová do Senátu,“ napsal doslova.

Na sociální síti Facebook prozradil, že zná Němcovou řadu let a ač s ní dlouho nesouhlasil, neboť vždy patřila ke skalním stoupenkyním ODS, ale jeho babička prý byla ze Žďáru, kde Němcová začínala svou politickou kariéru, a proto její práci zná už dlouho.

Schwarzenberg doufal, že se z Němcové stane v roce 2013 nástupkyně Petra Nečase a premiérka, ale prezident Zeman tehdy provedl svého druhu převrat, alespoň podle Schwarzenberga, a jmenoval si podle své vůle a proti vůli většiny Sněmovny svou úřednickou vládu v čele s dnešním guvernérem České národní banky Jiřím Rusnokem.

„Později jsem ji zažil v Parlamentu, kde patřila k jeho významným členům. Před sedmi lety po odstoupení premiéra Nečase jsem doufal, že bude ministerskou předsedkyní. Prezident Zeman udělal opak. Místo aby jmenoval paní Němcovou, která měla za sebou většinu v Poslanecké sněmovně, jmenoval vládu svou vlastní, vládu premiéra Rusnoka, čímž se udál jistý politický převrat v České republice,“ napsal kníže.   

Kníže má za to, že Miroslava Němcová je charakterově pevná dáma, která do Senátu jednoznačně patří. „Její úspěch by byl pro Senát i Českou republiku výhra,“ uzavřel Schwarzenberg.

Karel Schwarzenberg o Miroslavě Němcové

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: mp

Football news:

Pjanic-Habibu: Good luck, brother. Inshallah, we will win
Klopp on Rashford's charity: I hope mom is proud of him. I'm proud
Troy deeney: I was called a black asshole, and social media said it wasn't racist. Do companies even want to change this?
Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working
The perfect project to lose money. An idea for dreamers. Tebas on the European Premier League
The Catalan authorities refused to postpone the referendum on a vote of no confidence in Bartomeu. It will be held on November 1-2