Czech Republic

Sbohem základní skupiny, Liga mistrů bude mít za tři roky nový model

Základní fáze elitní soutìže se v novém formátu už nebude hrát v tradièních skupinách, ale jako jedna liga se všemi tımy. 

Každı z nich má garantováno minimálnì deset zápasù s deseti rùznımi soupeøi. Nejlepších osm tımù se automaticky kvalifikuje do vyøazovací fáze. Mužstva na deváté až 24. pøíèce se utkají v play off na dva zápasy o zbıvajících osm pozic v jarním osmifinále.

Ètyøi volná místa v elitní soutìži pøipadnou celkùm, které se do Ligy mistrù nedokázaly kvalifikovat ze svıch domácích soutìží, ale jsou vysoko v poøadí klubovıch koeficientù UEFA díky pohárovım úspìchùm z minulıch let.

Všechny zápasy upravené Ligy mistrù se opìt uskuteèní uprostøed tıdne, dosavadními hracími dny byly úterı a støeda. Soutìž bude otevøená všem mužstvùm na základì jejich vısledkù v domácích ligách a následnıch pøedkolech.

Novı model Ligy mistrù byl v pondìlí pøedstaven poté, co dvanáct fotbalovıch velkoklubù z Anglie, Španìlska a Itálie oznámilo založení nezávislé a uzavøené Superligy, což UEFA ostøe odsoudila. 

Football news:

Father Courtois about Hazard laughing with Chelsea players: Unwise and unprofessional
Neymar about relegation from the Champions League: PSG did everything they could. I am sad, but I am proud of the team
Guardiola's father: I do not rule out that Pep will return to Barca as a coach or adviser
Greenwood is playing his 100th game for Manchester United in 19 years, 217 days. This is a record for the English and the 3rd result in the history of the club
Eden Hazard: I'm sorry. I didn't want to offend the Real Madrid fans. I came here to win
Edouard Mendy was out of work 7 years ago, and now he has taken Chelsea to the Champions League final. When it was tight, a year of training for free
Koeman insists on signing Depay, the Barca management is not sure about the forward