Czech Republic

Satoranský potvrdil formu, ale Chicago padlo. Green napravil svůj zkrat

Phoenix uspìl navzdory tomu, že v utkání prohrával až o 16 bodù. DeAndre Ayton s Devinem Bookerem zaznamenali oba 22 bodù, hvìzdou byl nicménì veterán Chris Paul, kterı ke 14 bodùm pøidal 15 finálních pøihrávek, šest doskoèenıch a tøi získané míèe.

Za Bulls se prosadili rovnìž Coby White s 19 body a zkušenı náhradník Thaddeus Young s 13 body a 10 doskoky. Domácí hráèi však v zápase ztratili 19 míèù. „Takové èíslo je alarmující, úplnì nás dostalo z rytmu. Zkrátka jsme nedìlali dobrá rozhodnutí,“ zlobil se trenér Billy Donovan. 

Bulls klesli s bilancí 15-17 ve Vıchodní konferenci ze šesté na desátou pozici. Na pátou však ztrácejí pùl zápasu a na ètvrtou pouze jeden. Suns naopak s bilancí 21-11 okupují ètvrté místo západu, pøièemž za sebou nechávají mimo jiné Portland, Golden State, Denver nebo Dallas.

Sestøih duelu Chicago - Phoenix:

Po ètyøech porážkách zabrali Lakers, kteøí doma zdolali Portland 102:93. O vítìzství rozhodli pøedevším ve tøetí èásti, kterou ovládli 31:19. LeBron James nastøádal 28 bodù, 11 doskokù a sedm asistencí, po devítidenní absenci se 22 body zaskvìl rozehrávaè Dennis Schröder. Blazers prohráli poètvrté za sebou, nestaèilo jim ani 35 bodù Damiana Lillarda.

Nejvìtší rozdíl mezi obìma celky byl v bodech ve vymezeném území - Lakers si v nìm pøipsali 52 bodù, hosté pouze 30.

Teprve tøetí prohru v posledních 25 duelech utrpìl Utah, nejlepší tım ligy podlehl v Miami 116:124. O domácí triumf se postaral pøedevším Jimmy Butler s 33 body, 10 doskoky a osmi asistencemi. 

Hostující Donovan Mitchell dal 30 bodù, minul však osm z posledních devíti støeleckıch pokusù. Rudy Gobert pøidal 15 bodùm 17 doskoèenıch míèù, ovšem celkovì Jazz na doskoku propadli, když si jich pøipsali pouze 36 proti 50 domácím.

Triple double za 11 bodù, 12 doskoèenıch míèù a (osobní rekord) 19 asistencí si pøipsal Draymond Green, jenž pomohl Golden State k vıhøe 130:121 nad Charlotte. Èásteènì tak napravil své nedávné vylouèení v závìru prvního souboje s Hornets, po kterém soupeø koncovku zvrátil.

Stephen Curry se v dresu Warriors blıskl 29 body a devíti finálními pøihrávkami, Kelly Oubre Jr. pøidal 27 bodù.

Hornets, kteøí si drží stejnou bilanci jako Satoranského Chicago, spoléhali na tøi dvacetibodové støelce - Malika Monka s 25, Terryho Roziera s 24 a LaMela Balla s 22 body. 

Momenty ze zápasu Golden State - Charlotte:

Triple double zaznamenal také Kyle Lowry, kterı Torontu pomohl 20 body, 11 doskoky a 10 asistencemi porazit Houston 122:111. Pro Rockets šlo už o desátı nezdar za sebou.

Premiéru v roli hlavního kouèe si na stranì vítìznıch Raptors odbyl Ital Sergio Scariolo, šest jeho kolegù vèetnì tradièního trenéra Nicka Nurse muselo duel vynechat kvùli hygienickım opatøením. Scariolo byl k dispozici proto, že ještì na zaèátku tıdne vedl španìlskou reprezentaci v zápase kvalifikace o EuroBasket.

V souboji Bostonu s Indianou se radovali domácí, které dovedl k triumfu 118:112 svım sezonním maximem 32 bodù Kemba Walker.

Vısledky NBA

(za domácí Satoranskı 12 bodù, 2 doskoky, 1 asistence)Football news:

UEFA President: Super League is a greedy project that could kill football forever. But this will not happen
Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense
The president of UEFA on the head of Juve Agnelli: I have not seen a person who would lie so much. Incredible
UEFA President on Champions League without 12 top clubs: There are a lot of good teams in Europe. Now we know that there are snakes next to us
Shame on you. R. I. P. Liverpool. 1892-2021. Fans of the club hung banners against the Super League on the fence of Anfield