Czech Republic

Samková ovládla snowboardcross v Bakuriani a jde do čela Světového poháru

Samková byla nejrychlejší v kvalifikaci a ètvrtfinále vyhrála stylem start-cíl. V semifinále se po strkanici s Amerièankou Lindsey Jacobellisovou propadla krátce po startu na ètvrté místo, ale v závìtøí za soupeøkami nabrala rychlost a v dolní pasáži všechny pøedjela.

Kritickı okamžik zvládla Samková i v úvodu finálové jízdy, když v souboji o vedení musela pøeskoèit prkno Moioliové, aby nešla k zemi. Ustála to, Italku pøedjela a z prvního místa si dojela pro další triumf. 

„Bylo to tìžké, dala jsem do toho ve všech jízdách 150 procent, hlavnì ve finále. Bylo to mimoøádnì tìsné, pálí mì nohy,“ øekla v rozhovoru po dojezdu. Ve finále za ní skonèila druhá Julia Pereiraová de Sousa Mabileauová z Francie a tøetí Jacobellisová.

V Bakuriani se pojede další závod v pátek. Svìtovı pohár pak vyvrcholí 20. bøezna ve švıcarském Veysonnaz. Olympijská vítìzka ze Soèi a bronzová medailistka z letošního MS Samková útoèí na tøetí køišálovı glóbus, zatím ho získala v letech 2017 a 2019. Nejvìtší soupeøkou sedmadvacetileté Èešky bude olympijská šampionka a obhájkynì vítìzství v SP Moioliová. Samková má pøed ní náskok pìti bodù.

Závod mužù v Bakuriani vyhrál Kanaïan Eliot Grondin pøed Rakušanem Lucasem Pachnerem a Italem Lorenzem Sommarivou. Èeští závodníci Jan Kubièík a Radek Houser se do vyøazovacích jízd nekvalifikovali.

Závody SP ve snowboardcrossu

Bakuriani (Gruzie)

Muži: 1. Grondin (Kan.), 2. Pachner (Rak.), 3. Sommariva (It.), 4. Hämmerle (Rak.), ...37. Kubièík, 42. Houser (oba ÈR).
Prùbìžné poøadí SP (po 4 závodech): 1. Hämmerle 270, 2. Grondin 262, 3. De Blois (Niz.) 187.

Ženy: 1. Samková (ÈR), 2. Pereiraová de Sousa Mabileauová (Fr.), 3. Jacobellisová (USA), 4. Moioliová (It.).
Prùbìžné poøadí SP (po 4 závodech): 1. Samková 305, 2. Moioliová 300, 3. Guliniová (USA) 222.

Football news:

Hasenhüttl on the Super League: War is coming. This is a serious threat that needs to be dealt with
Victory in the Champions League can give PSG or return to the tournament Bayern Munich, Dortmund and Porto, if the Super League clubs are excluded
Sevilla: The Super League only serves the selfish Interests of enriching the founding clubs. Their budgets are already bigger than the rest
UEFA threatens not to allow players from Super League clubs to participate in the Euro. What will the national teams be like without them?
Shares of Manchester United and Juventus rose by 11% and 18% after the decision to create a Super League
Bastian Schweinsteiger: Super League will destroy national championships
Torino President on Super League: Marotta and Agnelli should be ashamed. It's something from Judas. Treachery