Z dnešního pohledu je to vlastně prehistorie, doba, kdy se po Česku proháněla stáda dinosaurů a kdy ministryně financí Alena Schillerová přišla s návrhem rozpočtu na rok 2021, který počítal se schodkem pouhých 116 miliard korun.

Byť ministerstvo sestavovalo státní finance po makroekonomické prognóze, která věštila Česku ekonomický růst ve výši čtyř procent, ekonomové byli k návrhu velmi skeptičtí. Především mu vyčítali, že nezahrnuje takovou "maličkost", jako je například zrušení superhrubé mzdy, jež má na příjmech státu ubrat dalších 70 až 90 miliard korun. Nutno říci, že mu nevěřila ani samotná ministryně Schillerová, když prohlásila, že je příjmová stránka rozpočtu "zatížena značnou nejistotou".

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru