Czech Republic

Rozpad Babišovy vlády. Vláda epidemiologů. No ale co Zeman... Padlo mezi novináři

Novinář Petr Kamberský tvrdí, že menšinová vláda Andreje Babiše je v současné krizi pro zemi katastrofou. Je podle něj potřeba zavést vládu národní jednoty, kde budou sedět epidemiologové a další. „Až na to, že se všichni bojí, co by provedl ten člověk na Hradě, vláda sama o sobě to logicky nezabalí a opozice si nechce pálit prsty,“ nevidí východisko Kamberský.

Rozpad Babišovy vlády. Vláda epidemiologů. No ale co Zeman... Padlo mezi novináři
Foto: Repro Facebook
Popisek: Komentátor LN, Petr Kamberský
reklama

„Situace je zjevně zralá na úplně jinou vládu: vládu národní jednoty, vládu epidemiologů, vládu záchrany. Menšinová vláda vedená rezignovaným premiérem je to nejhorší, co nás v tuhle chvíli mohlo potkat,“ píše Kamberský rezolutně na svém facebooku.

Problém je ale podle něj ten, že k této situaci nejspíše nikdy nedojde. „Všichni se bojí, co by provedl ten člověk na Hradě. Vláda sama o sobě to logicky nezabalí a opozice si nechce pálit prsty,“ má jasno Kamberský a přidává slova šéfa odborů Josefa Středuly.

„Dlouho jsem stál stranou štvanice na vládu. Z dnešního jednání s premiérem jsem ale slušně řečeno rozladěný. Chtěl jsem znát konkrétní plány a řešení velmi vážné situace. Místo toho jsem byl svědkem něčeho, co zatím neumím vyhodnotit. Musel jsem se jít projít ven. Myslím si, že si opozice počká na to, až situace úplně krachne při vidině vysokého výsledku ve volbách,“ řekl v týdnu Středula po jednání tripartity.

Podle bývalého novináře ČTK Jakuba Dospivy je zde ale pořád možnost, že se vláda rozpadne. „Já myslím, že rozpad vlády kvůli nějaký zásadní věci typu obědy ve školní jídelně je tak nějak v logice dalšího vývoje,“ reagoval ironicky Dospiva.

Další se zejména bojí, že by pád vlády přenesl pravomoci na prezidenta Miloše Zemana. „Myslím, že se všichni bojí toho, že po pádu Babiše by to měl v rukou Zeman... toť vše,“ napsal exposlanec TOP 09 Michal Kučera.

„Myslíte vládu jmenovanou bez voleb mstivou rusko-čínskou loutkou?“ reagoval na Kamberského spisovatel Jiří Padevět.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: jma

Jinde na netu:

Další články z rubriky

„Můžem začít, ještě ne, ale už jo.“ Jak štáb ČT zmatkoval na akci, které se účastnili Němcová a Oberfalzer

„Můžem začít, ještě ne, ale už jo.“ Jak štáb ČT zmatkoval na akci, které se účastnili Němcová a Oberfalzer

REPORTÁŽ Doba je nemocná, i když jinak než v roce 1948. Je ale třeba bránit stejné hodnoty. To také …

Football news:

UEFA will soon announce whether the Champions League and Europa League will be completed this season. In social networks there were rumors about the suspension of tournaments
In football revolution-live online 🚨 Super League starts in August, wait for the matches in the middle of the week
FIFA: We can only express our disapproval of the creation of a closed European league
Agnelli left the post of head of the Association of European Clubs. All 12 clubs of the founding clubs of the Super League have also left
The start of the Super League is scheduled for August. 20 clubs, matches in the middle of the week, clubs will be able to play in the national championships
Agnelli resigns as head of the Association of European Clubs. The participants of the Super League scored for an emergency meeting-they supported UEFA
Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies