Rozbíhali jsme se postupně, řekl Trpišovský. V počtu výher už předčil Cipra

Po nevırazném prvním poloèase fotbalisté Slavie zabrali a v 16. kole Fortina ligy vyhráli v Karviné 3:1. Svou ligovou neporazitelnost protáhli na 27 utkání...

„Byl to nároènı zápas, protože Karviná má kvalitní mužstvo, velice nepøíjemné, soubojové s dobrımi individualitami,“ øekl slávistickı trenér Jindøich Trpišovskı.

Upozornil, že velmi nároènı byl terén. „A my jsme se rozbíhali postupnì. V první pùli jsme museli vynaložit hodnì úsilí, abychom se prokousali k šancím, ale dobøe jsme hráli dozadu.“

Byl rozhodující první gól, kterı jste dali brzy po pøestávce?
Pomohl nám, ale klíèovı byl náš vıkon ve druhé pùli, pomohli nám støídající hráèi (Olayinka a Bah) a zvıšená aktivita. Ten gól ale urèil vıvoj zápasu. Karviná musela dotahovat, vysouvala hráèe nahoru a obrana soupeøe se trochu pootevøela, takže jsme mìli více prostoru smìrem dopøedu. A otevíraly se nám možnosti k brejkùm, èehož jsme využili u druhého gólu. Projevil se i náš vìtší pohyb, rvavost a vìtší kvalita v útoèné fázi. K tomu první pùle stála Karvinské spoustu sil.

Po prvním poloèase jste støídal hned dvakrát, když Olayinka nahradil Oscara a Bah Masopusta. Chtìl jste tım oživit?
Lukáš (Masopust) už ve tøicáté minutì hlásil problémy, takže to støídání bylo vynucené. V pøípadì Oscara jsme chtìli dostat do hry vìtší pohyb na ofsajdové lajnì, abychom mìli více nábìhù, a to Olayinka pøinesl, øádil jako uragán smìrem nahoru.

Abdallah Sima ze Slavie (vpravo) se snaží zpracovat balon, ze strany ho sleduje...

Ano, protože do konce zápasu chybìlo pøes deset minut. Karviná má vysoké hráèe, odhadem je to nejvyšší mužstvo v lize, a mohla pøijít nìjaká standardka, nìjakı nákop. Ale dokázali jsme hned pøidat tøetí gól . Mìli jsme ještì další šanci.

Lingra, kterı v Karviné zaèínal, jste do hry poslal až v 88. minutì. Proè ne døív?
Víme, že je odsud. Ostatnì fandové u stadionu už pøed zápasem vyvolávali jeho jméno. Ondra nám hodnì pomáhá, zaèleòujeme ho do kolektivu, ale pøibrzdil ho covid, kterı mìl pøes Vánoce. A vzhledem k terénu a vysokım protihráèùm jsme pøed tím volili jiná støídání.

Lingr se v závìru støetl s vybíhajícím brankáøem Bolkem, jehož sudí vylouèil, a musel bıt ošetøovanı. Jak na tom je?
Má šrám na hrudníku. Ale spíše uvidíme, jestli nemá poranìnı nos, což odhalí asi až rentgen. Je však v poøádku.