Czech Republic

Richard Seemann: Laschet potvrzen předsedou CDU

Ode dneška je to oficiální: Novým předsedou Křesťansko-demokratické unie (CDU) je předseda vlády Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet.

Richard Seemann: Laschet potvrzen předsedou CDU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

Po jeho vítězství v online hlasování minulou sobotu ho delegáti stranického sjezdu potvrdili také poštovním hlasováním. Podle CDU získal Laschet 796 z 980 platných odevzdaných hlasů tj. 83,35 procenta.

Na sjezdu strany mělo právo hlasovat 1001 delegátů. Oba zde poražení kandidáti - Friedrich Merz a Norbert Röttgen - již nebyli zařazeni v poštovním hlasování. Po oznámení výsledku Laschet uvedl, že to ukazuje, že mnoho z těch, kteří v online hlasování hlasovali pro Merze a Röttgena, „nyní stojí za novým předsedou a jsou signálem jednoty Unie“. Hlasování poštou by mělo zajistit právní bezpečnost volby, že Laschet zvítězil v rozhodujících volbách proti Merzovi na online kongresu strany s 521 hlasy. Získal tak 52,6 procenta odevzdaných hlasů, včetně těch co se zdrželi. Merz jako protikandidát dosáhl 47,0 procenta.

Aby byla digitální předvolba právně zabezpečena, následovalo hlasování poštou, když Laschet, Merz a Röttgen již předem ujistili, že přijímají výsledek online hlasování. V CDU se očekávalo, že Laschetův výsledek v poštovním hlasování bude lepší než na stranickém sjezdu, aby do super volebního roku nastoupil s dobrým volebním výsledkem. Merz proto před dopisovým hlasováním vyzval členy CDU, „aby nového předsedu silně podpořili a pak půjdeme společně pracovat“!

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League
Milan kicked 18 penalties for the season. This is the best result in the top 5 leagues in Europe
Man City can offer Borussia more than 100 million pounds for Holand and Reina. The club is exploring this possibility (90min)
Ajax have won 11 matches in a row. The last defeat against Atalanta in December
Aubameyang pro 3-2 with Benfica: Arsenal showed character and deserved to win
Douglas Costa compared Bayern under Pepe and Flick: I used to like the style more