Czech Republic

Řepy prý mají problém s nepřizpůsobivými, píše místopředseda SPD

Poslanec a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala infomoval na facebooku, že ho oslovili obyvatelé pražských Řep, že vedení Prahy přiděluje do místních městských bytů nepřízpusobivé občany. Problémem se zabývá i místní časopis Řepská sedmnáctka.

Řepy prý mají problém s nepřizpůsobivými, píše místopředseda SPD
Foto: Daniela Černá
Popisek: Poslanec Radim Fiala (SPD) na besedě s občany v obci Vyšní Lhoty
reklama

Proti se postavila i místní starostka. Podle stížnostní místních obyvatel tito lidé páchají kriminalitu a napadají ostatní lidi. „Hromadí se tu na tyhle nepřizpůsobivé lidi stížnosti tak, že už to musí řešit místní starostka i veřejně, protože si Piráti na magistrátu tady udělali sociální experiment z Řep. Taky tu mezi lidmi byly zvěsti o tom, že by se byty měly přidělovat i imigrantům,“ napsala Fialovi občanka Řep.

Jak Fiala informuje, tak v časopise Řepská sedmnáctka se uvádí, že  současná koalice Pirátů, Praha Sobě a TOP 09, KDU-ČSL a STAN si z této městské části dělá pokusného králíka v podobě sociálních experimentů se začleňováním početných rodin nepřizpůsobivých občanů, a to doslova z celé České republiky. Magistrát v této městské části vlastní 585 bytů, které prý pod heslem „Sociální zabydlování“, začal přidělovat početným rodinám z ubytoven.

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

hlasovalo: 5781 lidí

„Magistrát hl. m. Prahy pod vedením Pirátů, Praha Sobě a TOP09, KDU-ČSL a STAN začal prý ve spolupráci s neziskovými organizacemi vytipovávat rodiny z celé České republiky, které žijí na ubytovnách, a přidělovat jim magistrátní byty v Praze, konkrétně v této městské části,“ informuje Fiala.

V časopise Řepská sedmnáctka jsou citovány i e-maily místních znepokojených občanů. I ty Radim Fiala na facebooku sdílel.

„Momentálně máme v domě, kde je celkově 58 bytů, již sedm obsazených sociálně slabými vícečlennými rodinami, a to v domě ještě 14 volných bytů zbývá. Pokud se tedy obsadí i zbytek bytů těmito rodinami (s čímž bohužel počítáme) bude to cca 1/3 bytů, což není rozhodně rozdělení napříč domy.“ „….pustit děti samotné na zmrzlinu do oblasti McDonald a Slánská, je téměř nemožné, děti se samotné chodit bojí i z důvodu slovních komentářů na jejich adresu. Chápu, že Řepy jsou periferie Prahy, bydlení je dostupnější, nicméně žiji zde celý život a letos poprvé uvažujeme o změně lokality nejen na školní docházku dětí, ale i na bydlení.“ A přidává se další nespokojený občan. „Poslední dobou jsme u nás v Řepích zaregistrovali zvýšený pohyb – nebojím se říci – celých tlup mladých Romů a jiných nepřizpůsobivých, kteří slovně obtěžují i fyzicky napadají mladší děti, které se neumí a také bojí bránit přesile. Volání strážníků nemá smysl, neboť tito „stateční“ okamžitě utečou.“

„Vidíme, jak to vypadá, když se Piráti a další sluníčkáři z Praha Sobě a TOP09, KDU-ČSL a STAN chopí moci. Hnutí SPD se jasně staví proti tomu, aby nepřizpůsobiví obtěžovali slušné občany a v tomto směru jsme již navrhli i legislativní změny. Naši zastupitelé by nikdy nepřipustili, aby byly městské byty přidělovány nepřizpůsobivým a aby byli slušní občané obtěžováni,“ uzavírá Fiala.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Barbora Richterová

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…

Football news:

Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona