Ekonomika, její kondice a dopad na kapsu typického Američana je tím, co vyhrává prezidentské volby. Samozřejmě v kombinaci s přesvědčivostí, s jakou kandidáti prodávají své sliby. V době nejistoty způsobené pandemií covidu-19 to platí víc než kdy jindy.

Politiku a cíle současného prezidenta Donalda Trumpa už svět zná. Jak se však Spojené státy změní, pokud se do Bílého domu nastěhuje demokrat Joe Biden? Budou Američany drtit vyšší daně? Kam vystoupá federální dluh? Unese ekonomika příklon k "zelenějším" prioritám? Rozjede velké výdajové programy a dokáže zmodernizovat infrastrukturu? Povede se mu rychle vytvořit miliony nových pracovních míst? A co mohou čekat obchodní partneři USA?

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru