Tak velký zájem o byty nás překvapil – uvádí pětadvacetiletý basketbalový trenér Adam Ch. „V jednu chvíli se podíváte na inzerát a další den už na stránkách není. Je tedy třeba jednat velmi rychle. Přitom pěkných bytů, do kterých už není nutné nadále investovat, je opravdu málo a na dračku jdou i ty, o které by jindy nikdo ani nezavadil,“ přibližuje mladý muž, který získal hypotéku na koupi vlastního bytu v Ostravě. I on vnímá uložení naspořených peněz do bydlení jako rozumnou investici, která mu do budoucna pomůže zajistit sebe i svou rodinu.

S financováním vlastní střechy nad hlavou pomohla jeho rodině banka, u které si vzal společně se svou nastávající manželkou hypotéku. Ostravský pár ilustruje fakt, že peněžní ústavy zažívají již rok v kuse zcela výjimečné období, co se prodejů půjček na bydlení týče. A ani uplynulý měsíc březen nenasvědčuje, že by se letos mělo něco měnit. Právě naopak. Dva největší bankovní domy u nás – ČSOB a Česká spořitelna – sjednaly se svými klienty minulý měsíc historicky největší objem hypotečních úvěrů ve své historii.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru