Real zvládl těžké utkání v Seville. Vaclíkův parťák mu pomohl vlastním gólem

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve šlágru 12. kola španělské ligy na hřišti Sevilly 1:0. Brankář domácího celku Tomáš Vaclík kvůli zranění chyběl, jeho konkurent Bunú zápas rozhodl vlastním gólem. Atlético Madrid vyhrálo sedmý ligový zápas v řadě a po vítězství 2:0 nad Valladolidem se posunulo do čela soutěže.

Marocký gólman Bunú se po uzdravení vrátil do sevillské branky a výrazně se podepsal pod rozhodující okamžik. V 55. minutě vyběhl na přízemní centr Ferlanda Mendyho, míč ale ještě stihl ve skluzu tečovat Vinícius Júnior a Bunú si ho srazil rukou do sítě. Stal se tak prvním gólmanem andaluského celku v tomto století, který si dal v lize vlastní branku.

"Získali jsme tři důležité a zasloužené body proti špičkovému soupeři, ale nejdůležitější ze všeho je předvedený výkon. Hráli jsme skvěle od první do poslední minuty, i když jsme ve druhé půli přečkali i nebezpečné situace," řekl trenér Realu Zinédine Zidane, který se svým týmem čelil v poslední době kritice, zejména po porážkách od Šachtaru Doněck v Lize mistrů.

"Poslední dny byly těžké, ale tenhle tým má charakter a miluje výzvy. Když nehrajeme dobře, pokaždé přijde kritika, s tím nic neuděláme," dodal francouzský mistr světa z roku 1998.

Sevilla přišla o pětizápasovou sérii soutěžních výher, přesto se drží na pohárových příčkách. "Bílý balet" zvítězil v La Lize po třech zápasech, na vedoucího rivala Atlético ale ztrácí nadále šest bodů.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho totiž potvrdili na svém stadionu roli favorita, ačkoliv se proti Valladolidu prosadili až po přestávce zásluhou Thomase Lemara a Marcose Llorenteho. Atlético jako druhý tým v historii inkasovalo pouhé dva góly v úvodních deseti zápasech sezony a posunulo se o dva body před dosud vedoucí San Sebastian. Nový lídr má navíc oproti všem nejbližším konkurentům o zápas méně.