Real Madrid v LM překvapivě prohrál s oslabeným Šachtarem

Praha - Fotbalisté Realu Madrid v úvodním kole základní skupiny Ligy mistrů nečekaně podlehli doma Šachtaru Doněck 2:3. Španělský velkoklub bez zraněného kapitána Sergia Ramose nezvládl první poločas, který prohrál 0:3. Hosté slaví nečekané tři body, přestože jim kvůli koronavirovým opatřením scházelo deset hráčů.

Real prohrál sedmý z posledních osmi zápasů Ligy mistrů, v nichž postrádal kapitána Ramose. Obrana "Bílého baletu" si bez svého lídra počínala lehkovážně a v první půli mezi 29. a 42. minutou třikrát inkasovala. Prosadil se mimo jiné izraelský reprezentant Solomon, který trápil český národní tým v nedávném duelu Ligy národů. Real doma v poločase prohrával nejméně o tři branky poprvé od prosince 1999.

Po pauze favorit na tréninkovém stadionu, kde hraje kvůli rekonstrukci arény Santiaga Bernabéua, přidal a mezi 54. a 59. minutou snížil na 2:3. Prosadili se Modrič a po něm střídající Vinícius, který skóroval po 15 sekundách na trávníku, což je rekord od doby, kdy se tato statistika v Lize mistrů měří.

V nastavení Real dostal míč za devatenáctiletého brankáře Trubina, který v Lize mistrů debutoval, potřetí, ale sudí gól kvůli ofsajdu po přezkoumání záznamu na videu odvolal. "Bílý balet" nenapravil víkendovou ligovou porážku s Cádizem a na evropské scéně poprvé od roku 1981 prohrál tři zápasy po sobě.

Výsledky utkání 1. kola základních skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina A:

Branky: 45. Szoboszlai, 50. Junuzovic - 19. Éder, 75. Lisakovič. Rozhodčí: Gözübüyük - Van Zuilen, Balder - Van Boekel (video, všichni Niz.).

Skupina B:

Branky: 54. Modrič, 59. Vinícius - 29. Tete, 33. vlastní Varane, 42. Solomon. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Marciniak (video, Pol.).