Czech Republic

Rajchl (Trikolóra): Kúdela dostal 10 zápasů, VY můžete dostat 5 let. Natvrdo!

Evropská komise v tichosti připravuje novou směrnici, která by stanovila povinnost pro všechny členské státy EU implementovat do svých trestních zákonů trestné činy "hate crime" a "hate speech" jakožto závažné trestné činy.

Rajchl (Trikolóra): Kúdela dostal 10 zápasů, VY můžete dostat 5 let. Natvrdo!
Foto: Trikolóra
Popisek: Trikolóra
reklama

V záplavě zpráv o covidu, testování a rouškách pro děti ve škole či kauzy Vrbětice zcela zapadla jedna ze zásadních aktivit Evropské komise. Jsem přesvědčen, že 99 % českých občanů nemá ani ponětí, že tato nikým nevolená instituce připravuje aktivitu, v jejímž rámci hodlá zařadit skutkové podstaty „hate crime“ (zločin z nenávisti) a „hate speech“ („nenávistný slovní útok) mezi takzvané evropské trestné činy. Nadto by měly být klasifikovány jako trestné činy „zvlášť závažné“, čemuž bude logicky odpovídat vyšší trestní sazba.

Skutková podstat zvlášť závažného zločinu „nenávistného slovního projevu“ bude moci být naplněna jak při osobním kontaktu, tak prostřednictvím televizního či rozhlasového vysílání a samozřejmě prostřednictvím veřejně přístupné počítačové sítě (internetu).

Za projev nenávisti by pak měl být označen každý slovní útok založený na národnosti, rase, náboženství, sexuální orientaci atd.

Pokud bude návrh schválen (což je plánováno na říjen 2021), bude vtělen do závazné směrnice, a všechny členské státy jej tak budou muset povinně implementovat do svého právního řádu. V našem případ to bude přirozeně znamenat rozšíření trestního zákoníku o tyto dvě skutkové podstaty.

Ponechám teď stranou právní rozbor nesmyslnosti tohoto konstruktu, jenž považuji za naprosto zběsilý, neboť absolutně nechápu, jak bude odlišován například humorný či satirický slovní projev (i když se obávám, že vtipy o židech, cikánech, hloupých blondýnkách či homosexuálech budou navždy zakázány a pro jistotu vymazány ze všech televizních archivů) a zaměřím se pouze na ilustraci zrůdnosti této aktivity na konkrétním případě.

Anketa

Souhlasíte s vypovězením 18 ruských diplomatů kvůli výbuchu ve Vrběticích?

hlasovalo: 7375 lidí

Všichni si jistě ještě pamatujeme kauzu znásilnění nezletilé dívky z Terezína africkým migrantem černé pleti, jemuž za tento svůj odsouzeníhodný trestný čin, který zcela jistě poznamená celý zbytek života této dívky, jež byla jeho obětí, vyměřil trest nepodmíněného trestu odnětí svobody na dva roky nepodmíněně.

Pokud byste ale tento skutek například na své facebookové stránce, či v diskusi pod článkem na zpravodajském webu slovně odsoudili, přičemž součástí tohoto odsouzení by byl slovní útok týkající se barvy pleti pachatele tohoto trestného činu (zcela by postačil hanlivý výraz „negr“), pak vám bude reálně hrozit to, že půjdete za mříže na delší dobu než tento násilník.

Hnutí Trikolóra výslovně deklaruje, že ostře odsuzuje jakékoliv projevy rasismu či rasové nenávisti. Stejně tak  důsledně hájí principy rovnosti pohlaví, náboženského vyznání či sexuální orientace. Současně však hnutí Trikolóra stejně ostře odsuzuje snahu kriminalizovat verbální projevy občanů České republiky, ať už jsou sebevíc pohoršující. Žádný slovní projev nemůže být trestán přísněji než trestný čin, jehož podstatou je útok na život či zdraví člověka. Toto považujeme za zcela nepřijatelné!

Hnutí Trikolóra je bytostně přesvědčeno, že záměrem této připravované právní úpravy na poli Evropské komise je cílené omezení svobody slova a projevu a že vágní formulace pojmu „nenávistný slovní projev“ zcela bezpochyby povede ke zneužívání tohoto nového institutu proti všem osobám, jež se budou otevřeně vyjadřovat proti všem progresivistickým ideologiím, které k nám ze světa přicházejí, ať už se jedná o Black Lives Matter, #mettoo, aktivistické LGBTIQA+ bojůvky a mnohé a mnohé další.

Hnutí Trikolóra proto tuto úpravu důrazně odmítá, bude proti ní otevřeně u Evropské komise protestovat a v případě jejího přijetí hlasovat v Poslanecké sněmovně PROTI návrhu na její implementaci do českého právního řádu.

Současně Trikolóra vyzývá k projevení nesouhlasu s touto úpravou všechny své členy, podporovatele, jakož i ostatní občany ČR, kteří vnímají nebezpečnost tohoto návrhu, jenž je přímým útokem na základní právo zakotvené v Listině práva a svobod, tedy právo na svobodu slova.

Svůj nesouhlas může každý občan České republiky vyjádřit po kliknutí ZDE.

S ohledem na skutečnost, že Evropská komise evidentně příliš nemá zájem o projevování názoru svých občanů ohledně této své aktivity (ruku na srdce – slyšeli jste o ní byť jediné slovo v některém z českých médií?), skončí lhůta k podávání vyjádření již v úterý 20.4.2021. Proto prosím neváhejte a napište Evropské komisi, co si o jejich počínání myslíte. Můžete tak učinit i v českém jazyce.

Apelujeme na všechny občany ČR, aby dali svůj nesouhlas jasně a zřetelně najevo. A to jak vyjádřením se na stránkách Evropské komise, tak i hlasem pro politická uskupení, která nedopustí implementaci těchto bruselských nesmyslů do českého právního řád, v říjnových parlamentních volbách. Volební uskupení Trikolóra-Svobodní-Soukromníci jasně a neodvolatelně deklaruje, že bude hlasovat PROTI přijetí této směrnice.

Pokud tento atak na naši svobodu nezastavíme, tak příští rok už budeme ve stejné situaci, jejíž ochutnávku jsme viděli na stadionu v Glasgow. V situaci, kdy vám za jedno nekorektní slovíčko bude hrozit mnohem přísnější trest než za to, že vám někdo málem ukopne hlavu.

Psali jsme:

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle JUDr. Jindřich Rajchl

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude